Wyjazd misyjny na Madagaskar

„Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię" - tak śpiewamy wyrażając swoja wiarę. Wiele jest także serc, które chcą pomagać.

Przekonujemy się o tym codziennie, kiedy do naszego biura pukają ludzie, którzy dzielą się swoimi pasjami ale również chęcią pomocy ludziom potrzebującym. Tak też było w ostatnich dniach, kiedy student medycyny zapukał do drzwi domu Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. Opowiedział o swoich planach i marzeniach wyjazdu na Madagaskar, by przez miesiąc służyć chorym dzieciom w szpitalu prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Biskup Jan po dokładnym przeanalizowaniu sprawy udzielił pomocy duchowej i materialnej. Pan Kacper Dziedzic jest niezmiernie wdzięczy i skierował do nas krótki list, który publikujemy.

Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o dar modlitwy oraz dalszą pomoc materialną na realizowanie kolejnych projektów misyjnych. Wszystkich darczyńców otaczamy codzienną modlitwą. Niech Bóg Wam hojnie wynagrodzi Waszą bezinteresowną pomoc.

Ks. Łukasz Zygmunt
DYREKTOR MISYJNEGO DZIEŁA DIECEZJI KIELECKIEJ

______________________

Witam, a w zasadzie Manaoahoana – bo zabiorę w Was w krótką historię o Madagaskarze.

Studiuję na kierunku lekarskim w Kielcach. Od młodzieńczych lat jestem związany w wolontariatem w różnej formie, była to pomoc w hospicjum oraz pomoc osobom niepełnosprawnym, liczne koncerty charytatywne na których grałem. Aktualnie postawiłem sobie jako cel pomoc w Afryce, a dokładnie na Madagaskarze. Mieszkańcy „lądu na końcu świata” codziennie stawiają czoła różnym wyzwaniom, nauka oraz służba zdrowia jest płatna, a przez to dla wielu niedostępna.

Wiem, że miesiąc pobytu na Czerwonej Wyspie nie spowoduje większej zmiany wśród tamtejszego społeczeństwa, natomiast pozostawienie sprzętu nieodzownego w leczeniu najczęstszych chorób - już tak. W związku z tym idea zbiórki przyświecała mi od początku planów o wyjeździe i dlatego postanowiłem zgłosić się z prośbą o pomoc do Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. Wsparcie i życzliwość jakie otrzymałem przekroczyło moje wyobrażenia.

Jest mi niezmiernie miło i kieruję wielkie wyrazy uznania dla wszystkich mieszkańców diecezji kieleckiej  na czele z Księdzem Biskupem i Kapłanami. Chylę czoła również przed Proboszczami wraz z wiernymi kościoła pw. św Wojciecha w Kielcach, parafii Garnizonowej, parafii Ojców Kapucynów oraz kościoła akademickiego pw. św. Jana Pawła II za otwartość na potrzeby bliźnich, w których znajduje się sam Chrystus. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy, akcja ta zakończy się powodzeniem i będzie żywym znakiem ingerencji Boga i Jego troski o swoje dzieci na Czerwonej Wyspie. Wspieranie dzieł misyjnych powoduje, że stajemy się częścią danego regionu położonego nie raz tak daleko od naszego rodzimego kraju już na zawsze. Proszę o dar modlitwy.

Z całego serca Dziękuję! - Misaotraanao!

Kacper Dziedzic

______________________

Ofiary można przekazywać na konto:

Kuria Diecezjalna
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3