XIX Rajd na Święty Krzyż

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2018” pod hasłem Krzyż stał się nam bramą, który odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r.

Na uczestników czeka piętnaście tras o różnej odległości i różnym stopniu trudności. Szlaki poprowadzą przez najpiękniejsze zakątki Gór Świętokrzyskich. Najkrótsza trasa ma odległość 2,5 kilometra, zaś najdłuższa 18 kilometrów. Każdym szlakiem przejdzie od 250 do 500 uczestników. 50 najbardziej doświadczonym wędrowcom organizatorzy polecają 40 kilometrową trasę ekstremalną.

Przyjmowanie grup na mecie rajdu rozpocznie się o godzinie 12. Uczestnicy mogą rejestrować się do godziny 14.30. Podczas wydarzenia zostaną wręczone odznaki „Korona Gór Świętokrzyskich” oraz odznaczenia PTTK. Rajd zakończy się mszą świętą koncelebrowaną, która zostanie odprawiona o godzinie 15.

Zgłoszenia do udziału wydarzeniu przyjmowane są od 10 do 19 września poprzez formularz elektroniczny, który już wkrótce będzie dostępny na stronie internetowej rajdu. Uczestnictwo kosztuje 2 złote od osoby.

Organizatorami XIX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż są oddział świętokrzyski PTTK w Kielcach, diecezja kielecka oraz klasztor ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Komadorem rajdu został Krzysztof Sabat.

tekst za: em.kielce.pl

>> Regulamin

>> www.rajd.pttkkielce.pl

>> Facebook

>> Czytaj więcej