XXI Rajd Świętokrzyski

W związku z sytuacją epidemiologiczną, która panuje w naszym kraju, tegoroczna edycja Rajdu będzie przebiegała w innej formule. XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż będzie w tym roku odbywał się w innej formie.

- Długo zastawialiśmy się nad najlepszym rozwiązaniem i postanowiliśmy, że przybierze on formę indywidualnego pielgrzymowania na Święty Krzyż – mówił Łukasz Zarzycki, przewodnik świętokrzyski, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W tym roku rajd odbywa się pod hasłem „Święty Jan Paweł II przewodnikiem po tajemnicy Świętego Krzyża”. Jest to nawiązanie do setnej rocznicy narodzin Papieża Polaka.

- Przez cały rok świętujemy tę ważną rocznicę. Chcemy również na Świętym Krzyżu dziękować Panu Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz przypomnieć, że papież otrzymał tytuł honorowego przewodnika świętokrzyskiego – zaznaczył ksiądz Jacek Kopeć, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Świętego Stanisława Kostki w Kielcach.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, by we wrześniu podążali szlakami Gór Świętokrzyskich do najstarszego polskiego sanktuarium. Swoją pielgrzymkę można sfotografować lub sfilmować i przesłać na www.rajd.pttkkielce.pl.

- Wędrujący indywidualnie każdy z nas będzie miał czas na refleksję i modlitwę. Natomiast pielgrzymowanie w gronie rodziny będzie miało nie tylko wymiar pokutny, ale również radosny i pełen nadziei – dodał ksiądz Jacek Kopeć.

W sobotę, 26 września, odbędzie się Msza św., która podsumuje wszystkie intencje pielgrzymów. Przewodniczył jej będzie biskup Jan Piotrowski. Eucharystia rozpocznie się o godz.15.00 w Bazylice na Świętym Krzyżu.

tekst za: em.kielce.pl

>> Posłuchaj całej audycji