Z okazji Roku Miłosierdzia na Czarnowie powstał Chór "Rahamim"

W ostatnią niedzielę stycznia nowopowstały chór „Rahamim” z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach uczestniczył w IX Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kościele Wniebowzięcia NMP w Samsonowie.

- „Nasi Chórzyści znaleźli się w gronie występujących 7 chórów z terenu województwa świętokrzyskiego. Zostali wyróżnieni dyplomem i statuetką” – mówi Jakub Grzegorzewski.

„Rahamim” to chór Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Pierwsza próba chóru odbyła się 8 grudnia 2015 r. – w dniu rozpoczęcia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Nazwa „Rahamim”, w tłumaczeniu z języka hebrajskiego, oznacza „Miłosierdzie”.

Chór tworzą osoby należące do parafii, a także zamieszkałe w innych dzielnicach Kielc i okolicach naszego miasta. Chórzystom przyświeca wspólna idea śpiewu na Chwałę Pana.

- „Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego chóru powstałego z okazji przeżywanego Roku Miłosierdzia, zapraszamy na próby w każdy wtorek o godz. 19.00 do salki znajdującej się w budynku parafialnym na kieleckim Czarnowie” – dodaje Jakub Grzegorzewski.