Za nami kolejne czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W środę, 14 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu ropoczęło się kolejne czuwanie modlitewne.

Ks. dr Andrzej Kwaśniewski wspólnie z ks. proboszczem Stanisławem Kondrakiem ciepło i serdecznie przywitali wszystkich przybyłych na spotkanie gości i parafian i zachęcili do udziału w duchowej uczcie, jaką jest modlitwa. Panie, które przyniosły do kościoła kwiaty zostały poproszone o przystrojenie nimi ołtarza.

Następnie Bożena Wychowaniec z Ćmińska w swoim referacie przybliżyła piękną i wzruszającą, bo opowiadającą o licznych cudownych uzdrowieniach, historię Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie, później Andrzej Korban z Kielc opowiedział o historii Madonny Łokietkowej, która jest otoczona kultem i znajduje się w ołtarzu głównym Bazyliki Narodzenia NMP w Wiślicy. Niewątpliwie zarówno Sanktuarium Maryjne w Piekoszowie, jak i w Wiślicy - to miejsca szczególne i wyjątkowe, o których należy pamiętać, poznać ich historię i pielgrzymować do nich.

Po tych wystąpieniach księża wspólnie z wiernymi poprowadzili modlitwę różańcową po dróżkach wokół kościoła – rozważając Tajemnice Światła. Drugi raz już w historii spotkań modlitewnych w Szczaworyżu chór ze Stopnicy „CANTORES STOPNICENSIS” pięknym śpiewem uświetnił i nadał uroczysty charakter Mszy św., którą koncelebrowało 7 prezbiterów pod przewodnictwem ks. Grzegorza Kowalika – proboszcza z Nowego Korczyna.

Podczas homilii ks. dr Andrzej Kwaśniewski przypomniał o przypadającym w tym roku 8 września jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Podkreślił rangę tego wydarzenia i zwrócił uwagę na znaczenie koronacji świętych w naszej chrześcijańskiej tradycji. - „Często zapominamy o tej pięknej tradycji koronowania świętych, a zachwycamy się tym co obce naszej wierze, ale z jakiegoś powodu jest modne" – mówił ks. Kwaśniewski.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział blisko 80 osób z parafii z Kielc, Sokoliny, Nowego Korczyna, Ćmińska, Miechowa, Stopnicy i mieszkańcy parafii Szczaworyż. Na zakończenie ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za przybycie, modlitwę i zaprosił na kolejne spotkanie, które odbędzie się 12 lipca o godz. 18.00.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Michalina Kulpa