Za nami kolejne czuwanie w Nowym Korczynie

We wtorek w Oktawie Wielkanocnej – w radości paschalnej – już po razu XXVIII odbyło się czuwanie ku czci św. Kingi w Nowym Korczynie.

Uroczystość I Komunii Świętej jest wielkim wydarzeniem w życiu dzieci, jak również ich rodziców. Świadczy o tym całoroczna formacja, w którą włączają się całe rodziny, angażując się w ważne wydarzenia w życiu parafii. Jednym z nich jest udział w comiesięcznych czuwaniach ku czci św. Kingi.

Uroczystość rozpoczęła się oddaniem czci relikwiom św. Kingi. Podobnie jak w ubiegłym roku, rodzice czynnie włączyli się w przeprowadzenie poszczególnych części spotkania modlitewnego. W pierwszej z nich odczytali teksty dotyczące Eucharystii, nawiązujące do Starego i Nowego Testamentu. Były one przeplatane pieśniami podkreślającymi radosny charakter Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które wykonała schola parafialna pod kierunkiem Radosława Kornasia. Następnie została poświęcona sól, którą wierni zabrali do domów.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, po odmówieniu litanii do św. Kingi, rodzice zanosili prośby w intencjach rodzin, a zwłaszcza dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do komunii świętej. Poprowadzili także modlitwę różańcową, którą ks. proboszcz Grzegorz Kowalik przeplatał prośbami, z którymi w tym dniu przybyli pielgrzymi do nowokorczyńskiego sanktuarium.

Na Eucharystię przybyli kapłani z sąsiednich parafii. Mszy św. przewodniczył ks. kan. Marek Małczęć – dziekan dekanatu nowokorczyńskiego, homilię wygłosił ks. Łukasz Bucki – wikary z Solca-Zdroju, słowo przed Apelem Jasnogórskim skierował do wiernych ks. kan. Stanisław Kondrak przybyły ze Szczaworyża. Mszę św. koncelebrował również proboszcz parafii w Nowym Korczynie – ks. Grzegorz Kowalik. Liturgię Słowa przygotowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Ks. Kustosz podziękował przybyłym do Sanktuarium św. Kingi, zwłaszcza osobom, które czynnie włączyły się w przebieg uroczystości. Zaprosił wiernych na kolejne czuwanie, które odbędzie się dnia 7 maja 2018 r. – w wigilię Uroczystości św. Stanisława.

Maria Błach

Foto: Ligia Płonka