Zakończył się kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej

W dniach od 14-16 marca 2014 r. w Centrum Modlitwy i Ewangelizacji „św. Pawła” w Kielcach, Wspólnota „Koinonia św. Pawła” prowadziła kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej. Uczestniczyło w nim 46 osób z różnych wspólnot z naszej diecezji.

Kurs miał na celu ukazać zależność między modlitwą osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim praktycznie pokazać sposób prowadzenia modlitwy wspólnotowej. Również w szerokim kontekście została przedstawiona rzeczywistość charyzmatów, którymi Bóg obdarowuje wspólnoty dla ewangelizacji. Uczestnicy byli niezmiernie wdzięczni za treści, jakie usłyszeli.

- „Wszystko zostało w uporządkowany sposób przedstawione. Moje życie modlitwy było ostatnio bardzo chaotyczne - mówił jeden z uczestników - rzucałem się od nowenny do różańca, a ten kurs pomógł mi właściwie ustawić moje życie modlitwy”.

- „Cieszę się, że dowiedziałam się jak modlić się Słowem Bożym w moim codziennym życiu” - dodaje członkini Odnowy w Duchu Świętym.

Kolejna uczestniczka powiedziała: „Cieszymy się bardzo, że są taki kursy, że możemy wiele rzeczy się nauczyć i zrozumieć działanie Ducha Świętego w Kościele. Jesteśmy wdzięczni Bogu, za każdego kapłana, jaki  prowadził i prowadzi naszą Wspólnotę”.

Mamy nadzieję, że  kolejne kursy ewangelizacyjne i formacyjne, jakie zorganizuje nasza Wspólnota, będą się cieszyć równie licznym uczestnictwem. To oznacza, że ludzie potrzebują wzrastać i formować się na drodze dążenia do świętości. Jest to oznaka, że członkowie wspólnot pragną być zakorzenieni w nauce Kościoła i w Słowie Bożym.

s. Kinga