Zakończyły się diecezjalne modlitwy o powołania

W naszej diecezji zakończyła się II seria modlitw o nowe powołania pod hasłem: „Przez ich zasługi i modlitwy…”.

Msze św. i spotkania z klerykami odbyły się modlitwy w tym roku w Pińczowie, Daleszycach, Łopusznie, Szczekocinach i w Skalbmierzu. Tym ostatnim w przepięknej Kolegiacie skalbmierskiej we wtorek, 28 maja 2013 r. przewodniczył ks. Łukasz Zygmunt, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Na początku wszystkich zebranych powitał gospodarz miejsca ks. kan. Marian Fatyga, który pokrótce przedstawił historię parafii i Skalbmierza.

Homilię w czasie Mszy św. wygłosił ks. Zygmunt. "Popatrzcie, ile kapłanów służyło w tych murach prastarej kolegiaty skalbmierskiej. Oni służyli naszym przodkom. Módlcie się nieustnnie o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, aby nie zabrało tych, którzy będą głosili Ewangelię całemu światu" - mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. odbyło się czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych.

Do modlitwy w Skalbmierzu zostali zaproszeni wierni z dekanatów: działoszyckiego, kazimierskiego, proszowickiego, miechowskiego słomnickiego i skalskiego wraz z duszpasterzami.

mhas

Zobacz: Galeria zdjęć z czuwań modlitewnych