Ze Skalbmierza do Miechowa

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżowa ze Skalbmierza do Miechowa (ok. 30 km.), która odbędzie się z piątku na sobotę z 7/8 kwietnia 2017 r. Początek o godz. 18.00.

- „Na rozpoczęcie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 w kolegiacie w Skalbmierzu. Będzie to w piątek przed Niedzielą Palmową, 7 kwietnia. Następnie udamy się do Miechowa, zatrzymując się po drodze w Rosiejowie, Racławicach i Woli Bukowskiej. Naszą całonocną modlitwę zamierzamy zakończć w miechowskiej Bazylice śpiewem Godzinek o Grobie Bożym. Zapewniamy także powrót autokarami.” – mówi ks. kan. Marian Fatyga, proboszcz w Skalbmierzu – główny organizator Nocnej Drogi Krzyżowej.

Udział w Nocnej Drodze Krzyżowej jest okazją do spotkania z Bogiem i pozwolenia Mu prowadzić się nawet wtedy, gdy nogi odmówią posłuszeństwa… To wyzwanie i zgoda na trudne warunki, a także zmęczenie. Twoja odwaga pomoże Ci otworzyć się na medytację i modlitwę oraz pokaże prawdę o własnych ograniczeniach, które Jezus może pomóc Ci przezwyciężyć. Do udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej ze Skalbmierza do Miechowa już zgłosili się parafianie z Pałecznicy oraz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej.

Chętni poniżej 18. roku życia, chcący wyruszyć razem z nami, proszeni są o posiadanie w dniu pielgrzymki pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania – nie prowadzimy zapisów. Idziemy na własną odpowiedzialność (niezależnie od pogody).

W drogę polecamy zabrać ze sobą:
- elementy odblaskowe (np. opaski lub światełka przytwierdzone do ubrań lub kamizelkę odblaskową/drogową – obowiązkowo).
- plecak.
- latarkę/lampkę/świecę/pochodnię.
- ciepłe napoje w termosie (kawa, herbata).
- suchy prowiant według potrzeb.
- jakieś słodycze na pokrzepienie w trudnych chwilach :)
- wygodne, ciepłe buty.
- czapka, szalik i rękawiczki – może być chłodno.

Nocne Drogi Krzyżowe stają się w ostatnich latach bardzo popularne. W ubiegłym roku parafianie ze Skalbmierza i z okolicznych parafii szli w Drodze Krzyżowej z Czarnocina do Pałecznicy.

xmhas