Zimowisko Liturgicznej Służby Ołtarza

W dniach 12-17 lutego oraz 19-24 lutego na podbój do Rabki-Zdroju wyruszyła Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Diecezji. Uczestnicząc we wczaso-rekolekcjach nasze dzieci i młodzież hartowały swojego ducha i ciało.

Wspólne modlitwy i codzienna Eucharystia pogłębiały relację z Panem Bogiem, a udział w zabawach sportowych integrował z pozostałymi uczestnikami wyjazdu poprawiając kondycję i wydolność fizyczną. Na wyjeździe nie można było się nudzić. Wyjścia na narty i łyżwy powodowały na twarzach uczestników uśmiech, nie wspominając o skokach narciarskich, kuligu z pieczeniem kiełbasek, całodziennym wypadem do Zakopanego. Będąc w Zakopanym nie można było nie odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i podejrzeć z dołu skocznię narciarską Wielką Krokiew.

Nowością względem lat ubiegłych było zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu w drodze do Rabki.

Cieszy fakt, że tak wielkie zainteresowanie wyjazdem wykazała młodzież i dzieci naszej diecezji. Tradycyjnie już opiekę duchową i wychowawczą nad wszystkimi uczestnikami pierwszego turnusu sprawował ks. Łukasz Biś – dekanalny duszpasterz ministrantów Dekanatu Kielce-Zachód i wikariusz parafii w Kielcach-Białogonie, w drugim natomiast: ks. Zbigniew Wójcik – dekanalny duszpasterz ministrantów dekanatu łopuszańskiego i wikariusz w Mniowie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w opiekę i kierowanie turnusami nie zapominając o uczestnikach. Szczególne podziękowania dla Pana Krzysztofa Taborskiego za uwiecznienie niezapomnianych wspomnień z wyjazdu w postaci fotografii i filmów. Bóg zapłać.

Zapraszamy na wszystkie zimowe i letnie wyjazdy oraz pielgrzymki które organizuje LSO. Zawsze dbamy o to by były to wyjazdy wyjątkowe i nie zapominane we wspomnienia.

Kolejny raz składamy serdecznie podziękowania na ręce ks. dr. Tomasza Siemieńca – redaktora Niedzieli Kieleckiej, za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu feryjnego ale i innych wydarzeń w roku. Zachęcamy ministrantów, księży, katechetów do reklamowania i kupowania tego tygodnika. Niech „Niedziela” co tydzień zagości w naszych domach!

>> Galeria zdjęć i filmy