Znamy zwycięzców etapu diecezjalnego XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej

Wiktoria Sator, Łukasz Ślepecki i Wiktoria Wojas – to uczniowie, którzy będą  reprezentować diecezję kielecką na etapie ogólnopolskim  27.Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród 36 osób rywalizujących na etapie diecezjalnym, to oni okazali się najlepsi.

Poziom etapu diecezjalnego tegorocznej edycji olimpiady był wysoki, ale jednocześnie wyrównany. Komisja sprawdzająca testy nie miała więc łatwego zadania. – „Mieliśmy dużą trudność w wyłonieniu laureatów. Uczniowie mieli bardzo zbliżone wyniki. Niektórym brakło dosłownie jednego punktu, żeby się dostać do kolejnego etapu" – wyjaśnia ks. Waldemar Wiśniowski.  Jak się okazało,  pytania również nie były łatwe. – „Wszystkim należą wielkie słowa uznania. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i poradzili sobie z zadaniami, choć niektóre były bardzo podchwytliwe. Zapoznając się z nimi sam musiałem niekiedy dłużej zastanowić się nad odpowiedzią na kilka z nich" – powiedział ks. Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej.

Laureaci przyznają, że włożyli dużo pracy w przygotowania do tego etapu. Zapewniają, że będą uczyć się dalej, by jak najlepiej wypaść w eliminacjach ogólnopolskich. – „Poświęciłam tej olimpiadzie dużo czasu. Na szczęście udało mi się pogodzić to z nauką na zajęcia do szkoły. I muszę przyznać, że ten trud się opłacał" – powiedziała Wiktoria Sator z LO w Busku-Zdroju, która na etapie diecezjalnym zajęła pierwsze miejsce.

Podobnie twierdzi Wiktoria Wojas z Kazimierzy Wielkiej, która zajęła drugie miejsce. – „Dużo pracy, ale warto było. Nie tylko ze względu na nagrodę, ale też na to, że dzięki takim wydarzeniom możemy pogłębiać swoją wiarę" – powiedziała laureatka.

Etap ogólnopolski odbędzie się w dniach od 23 do 25 marca w Lublinie. Główną nagrodą w olimpiadzie jest indeks upoważniający do studiowania na wybranej uczelni katolickiej w Polsce. Uczniowie mają więc o co walczyć.

tekst za: em.kielce.pl

Zobacz: Galeria zdjęć