Życzenia dla POLAND na Wyspie Bożego Narodzenia

Uczniowie i uczennice klas III i V Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki przygotowały i wysłały w imieniu naszej szkoły kartki z życzeniami na Boże Narodzenie dla dzieci na ... Wyspie Bożego Narodzenia.

Docelowo życzenia zostały przesłane do wsi o swojsko brzmiącej nazwie - POLAND, gdzie znajduje się katolicki kościół św. Stanisława Kostki. Ta egzotyczna zbieżność zainspirowała nas do akcji, która będzie miała dalszy ciąg w roku 2018 – ogłoszonym Rokiem św. Stanisława Kostki z okazji 450 rocznicy jego śmierci (Narodzin dla Nieba).

Święty jest znany m.in. z tego, że przeszedł pieszo ponad tysiąc kilometrów, aby zrealizować swoje powołanie. Ale że dotarł aż tak daleko...to musi być naprawdę cud...

Wyspa Kiritimati (Christmas Island) znajduje się w Republice Kiribati na Oceanie Spokojnym pomiędzy Hawajami a Nową Zelandią.

Akcja odbyła się po czujnym okiem nauczycielek języka angielskiego - Katarzyny Bień i Luizy Sornat.

Ks. Jacek Kopeć
DYREKTOR