Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 29 minut 2 sekundy temu

Turcja: Trwa spotkanie Erdogana z Pence'em

5 godzin 43 minuty temu
W stolicy Turcji Ankarze rozpoczęło się w czwartek po południu spotkanie tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana z wiceprezydentem USA Mikiem Pence'em. Rozmowy mają dotyczyć tureckiej operacji wojskowej w północnej Syrii.

Jest porozumienie w sprawie brexitu

9 godzin 8 minut temu
We czwartek brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli porozumienie ws. brexitu. Rozwiązana została w nim najtrudniejsza kwestia - granica irlandzka. Szef KE Jean-Claude Juncker zarekomendował przywódcom unijnym przyjęcie umowy na szczycie, który rozpoczyna się w czwartek.

Ordo Iuris zawiadamia prokuraturę ws. kłamstw o ustawie „Stop Pedofilii”

10 godzin 52 minuty temu
Prawnicy z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris składają zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w stosunku do osób podających fałszywe informacje nt. projektu Fundacji Pro-Prawo do Życia „Stop Pedofilii”.

Standardy edukacji seksualnej WHO

11 godzin 6 minut temu
W związku z toczącą się obecnie dyskusją, przypominamy materiał o standardach edukacji seksualnej WHO, które wedle woli licznych środowisk i samorządów powinny być prezentowane dzieciom i młodziezży w polskich szkołach na zajęciach prowadzonych przez tzw. edukatorów seksualnych. W poniższej analizie prezentujemy ich główne założenia.

Zmarł trzeci saper ranny w wybuchu

11 godzin 16 minut temu
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu zmarł saper, ranny w wyniku wybuchu w lesie w Kuźni Raciborskiej (Śląskie) – poinformowała w czwartek PAP Alicja Cegłowska, dyrektor placówki.

Synod biskupów: Niech Kościół formalnie uzna grzech ekologiczny

11 godzin 19 minut temu
Niszczenie środowiska naturalnego, złe obchodzenie się z przyrodą i brak szacunku do niej powinno zostać formalnie uznane przez Kościół za grzech - taką propozycję zgłoszono na trwającym w Watykanie synodzie biskupów na temat Amazonii.

Eksplozja rozerwała centrum Drogi Mlecznej

11 godzin 42 minuty temu
Spokojnie: to stał się 3,5 miliona lat temu.

Tymoteusz tak bardzo aktualny

14 godzin 13 minut temu
Osobiście uważam, że Tymoteusz jest patronem naszych czasów, gdyż znów – po wiekach – wraca starożytna pokusa gnostyckiego samozbawienia.

Pomieszanie z poplątaniem

15 godzin 33 minuty temu
Wybierz sobie płeć, partnera, dziecko, wyznanie, datę śmierci. Zmień to, jak zmieniasz smartfona czy konto bankowe. Jesteś totalnie wolny, pamiętaj!

Bardzo pokuśliwa poza

21 godzin 33 minuty temu
#EwangeliarzOP 17 października 2019 Łk 11, 47-54

Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia

21 godzin 33 minuty temu
Słowo o Psalmach: Ps 130

Amazonia potrzebuje duszpasterstwa kreatywnego

śr., 10/16/2019 - 20:38
Nie można kurczowo trzymać się przestarzałych metod, tylko z misyjną odwagą należy stawiać czoło nowym wyzwaniom. Mówiono o tym na 12. kongregacji Synodu Biskupów.

Chrześcijanie apelują o powstrzymanie tureckiej agresji

śr., 10/16/2019 - 19:45
Pomimo sprzeciwu wspólnoty międzynarodowej Turcja nie zamierza się wycofać z inwazji na Syrię.

W Kenii zamordowano katolickiego księdza

śr., 10/16/2019 - 19:39
Tydzień po zaginięciu katolickiego księdza w Kenii znaleziono jego ciało. Sprawcy zabójstwa pochowali ks. Michaela Maingi Kyengo w pobliżu rzeki w mieście Makima, 100 km na północ od stolicy Nairobi. Jak informują kenijskie media policja prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa.

Otówrzmy serca, otwórzmy nasze domy

śr., 10/16/2019 - 19:21
- Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé jest szansą na nowy impuls dla duszpasterstwa młodzieży w naszych wspólnotach parafialnych - zauważa w komunikacie do duchowieństwa i wiernych archidiecezji wrocławskiej abp Józef Kupny.

Biskup z Amazonii: Poza Kościołem nikt tych ludzi nie broni

śr., 10/16/2019 - 14:25
Synod Biskupów dla Amazonii jest na półmetku. Przez najbliższe dwa dni jego uczestnicy rozmawiać będą w małych grupach językowych, dyskutując nad konkretnymi propozycjami dotyczącymi nowych dróg Kościoła i ekologii integralnej.

Wkrótce zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego Chiary Lubich

śr., 10/16/2019 - 14:18
We włoskim Frascati 10 listopada zakończy się etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego założycielki Ruchu Focolari. Będzie on kontynuowany w Watykanie w Kongregacji do Spraw Świętych - poinformowało w środę Biuro Prasowe Rucu Focolari.

Franciszek: nie stawiajmy przeszkód dziełu Boga

śr., 10/16/2019 - 12:06
To apel papieża Franciszka z dzisiejszej audiencji ogólnej.

Papież Franciszek o św. Janie Pawle II

śr., 10/16/2019 - 10:54
Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę w Watykanie nawiązał do przypadającej tego dnia 41. rocznicy wyboru Jana Pawła II. Podkreślił, że apel polskiego papieża o otwarcie serc dla Chrystusa jest zawsze aktualny.

Smog wpływa na dziecięcy mózg

śr., 10/16/2019 - 08:36
Smog wpływa na rozwijający się, dziecięcy mózg. Polscy naukowcy z konsorcjum NeuroSmog zbadają kilkaset dzieci z trzech województw by sprawdzić, jak przebiega ten proces i jak wpływa on na iloraz inteligencji, dysleksje, dyskalkulie i powstawanie ADHD.