Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 7 minut 13 sekund temu

Odtąd święci. Biblijny wideokomentarz

3 godziny 56 minut temu
W XIII niedzielę zwykłą roku C wezwani jesteśmy, by porzucając wszystkie względy kierować się zawsze Ewangelią.

RE: Rosja ponownie ma prawo pełnego głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym

4 godziny 11 minut temu
Rosja ponownie otrzymała pełne prawo głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Tak zdecydowało to gremium w głosowaniu, które w nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się w Strasburgu.

Sąd apelacyjny obalił wyrok nakazujący dokonanie aborcji wbrew woli matki

5 godzin 42 minuty temu
Londyński sąd apelacyjny obalił wczoraj wyrok sądu pierwszej instancji, który nakazał wykonanie aborcji wbrew woli matki.

Afrykańska Notre Dame

8 godzin 57 minut temu
Pytam Nathalie, co czuje 20 lat po tym, jak po raz ostatni ukazała jej się Umubyeyi w’Imana, Boża Rodzicielka. – To wielka łaska i wielkie cierpienie – odpowiada w języku kinyarwanda.

Jak chciałbyś być potraktowany...?

14 godzin 57 minut temu
#EwangeliarzOP ll 25 czerwca 2019 ll Mt 7, 6 12-14

Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie

14 godzin 57 minut temu
Słowo o Psalmach: Ps 15

Łączenie parafii znakiem Kościoła wychodzącego do ludzi

pon., 06/24/2019 - 19:01
Czy mogą istnieć parafie bez księży? To pytanie staje się coraz bardziej aktualne w wielu krajach europejskich. Pochylają się nad nim również uczestnicy 69. Tygodnia Duszpasterskiego organizowanego aktualnie w Torreglia we Włoszech.

Biskupi Wybrzeża Kości Słoniowej wzywają do pokoju

pon., 06/24/2019 - 19:00
Zróbmy wszystko co możliwe, aby uniknąć wybuchu kolejnej wojny. Wzywamy rządzących, aby dołożyli wszelkich starań, by doprowadzić do całkowitego rozbrojenia, gdyż zbyt wiele broni jest w rękach osób do tego nieuprawnionych. To apel, który wystosowali biskupi z Konferencji Episkopatu Wybrzeża Kości Słoniowej, na zakończenie zebrania plenarnego.

Nowy europejski szlak pielgrzymkowy: od Bałtyku do Rzymu

pon., 06/24/2019 - 18:58
Do Rzymu będzie można dojść pieszo również przez Alpy Wschodnie. Trwają starania o odtworzenie dawnego szlaku pielgrzymkowego, po którym do grobów apostołów zmierzali pątnicy z krajów bałtyckich, Polski, Czech i Austrii.

Administrator apostolski dla Lyonu

pon., 06/24/2019 - 18:56
Papież Franciszek mianował administratora apostolskiego dla Lyonu. Został nim emerytowany biskup diecezji Evry-Crobeil-Essonnes Michel Dubost. Tym samym przejmuje on pełną odpowiedzialność za archidiecezję, którą do tej pory kierował jej wikariusz generalny ks. Yves Baumgarten.

Prawie 27 tys. dzieci skorzysta z wakacji z Caritasem

pon., 06/24/2019 - 18:08
25 tys. dzieci polskich i ponad 1,8 tys. dzieci polonijnych z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji wyjedzie w tym roku na letni wypoczynek dzięki Caritasowi Polska - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe organizacji w komunikacie przekazanym PAP.

TSUE: Przepisy w sprawie sędziów Sądu Najwyższego sprzeczne z prawem UE

pon., 06/24/2019 - 15:37
Przepisy polskiego prawa w sprawie obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego są sprzeczne z prawem Unii - orzekł w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE. Jego zdaniem regulacje naruszają wymogi niezawisłości sędziowskiej.

Episkopat Anglii i Walii potępił wyrok sądu nakazujący aborcję

pon., 06/24/2019 - 14:31
W Wielkiej Brytanii przekroczony został kolejny próg nieprawości.

18 mln euro na katolickie misje

pon., 06/24/2019 - 12:56
W 2018 r. Hiszpanie zebrali około 18 mln euro na katolickie misje prowadzone na całym świecie.

Pobyt w kosmosie jest niezdrowy

pon., 06/24/2019 - 09:58
Już nawet kilkudniowy pobyt człowieka w kosmosie może wpływać negatywnie na zdrowie. Amerykańscy astronauci, którzy wylądowali na Księżycu skarżyli się na bóle głowy, nudności, wymioty, a nawet - zapalenie prostaty - opowiada w rozmowie z PAP dr n. med. Aleksander Waśniowski.

Polacy w czołówce uczciwych znalazców portfeli

pon., 06/24/2019 - 09:51
Mieszkańcy Polski należą do grona najuczciwszych znalazców portfeli na świecie. Z opublikowanego przez pismo "Science" badania wynika, że pod tym względem Polska plasuje się na szóstym miejscu. Liderami uczciwości są Szwajcarzy.

Co robimy z naszym Kościołem?

pon., 06/24/2019 - 06:36
Warto – czytając książkę – zastanowić się, do jakiego stopnia zaimportowaliśmy do siebie opisany sposób myślenia? Jak bardzo inspirujemy się nim w Kościele w Polsce?

Od nas słusznie wymaga się więcej

pon., 06/24/2019 - 06:36
Prymas Polski abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, mówi o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w kontekście afer pedofilskich.

Paplająca niewiara

pon., 06/24/2019 - 00:36
#EwangeliarzOP ll 24 czerwca 2019 ll Łk 1, 57-66.80

Od łona matki Pan mym opiekunem