Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 14 minut 11 sekund temu

PKW podała frekwencję do godziny 17

59 minut 4 sekundy temu
Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52,1 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborcza Sylwester Marciniak na konferencji prasowej.

Pandemia zaprowadziła wielu marynarzy na skraj rozpaczy

2 godziny 9 minut temu
Konsekwencje pandemii szczególnie dotknęły środowisko marynarzy. Bardzo pogorszyły się warunki ich pracy.

Brazylia wspomina wizytę Jana Pawła II

2 godziny 16 minut temu
Brazylijczycy wspominają pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do ich kraju, która miała miejsce 40 lat temu. Z powodu trwającej pandemii rocznica obchodzona jest głównie w internecie. Papież Polak wracał do tego największego katolickiego kraju na świecie jeszcze trzy razy.

Znak jedności stał się znakiem podziału i wykluczenia

2 godziny 23 minuty temu
Światowa Rada Kościołów, która skupia około 350 wyznań chrześcijańskich, wyraziła rozczarowanie i smutek z powodu decyzji władz tureckich o przekształceniu Hagia Sophia w Stambule w meczet.

Bez zawieszenia broni trudno będzie wygrać z koronawirusem

2 godziny 26 minut temu
W starożytności przerywano wojny na czas igrzysk olimpijskich. W tym roku pandemia spowodowała przeniesienie olimpiady, ale wojny trwają nadal. W wielu krajach działania zbrojne uniemożliwiają walkę z koronawirusem, leczenie chorych, a nawet dostarczanie podstawowej pomocy humanitarnej.

Pakistan: Rośnie nietolerancja wobec mniejszości religijnych

2 godziny 29 minut temu
Społeczeństwo pakistańskie staje się coraz bardziej nietolerancyjne i życie w nim mniejszości religijnych jest coraz trudniejsze – zauważa w specjalnym apelu Komisja Sprawiedliwości i Pokoju konferencji episkopatu tego kraju.

Poświęceni na ołtarzu chciwości

2 godziny 33 minuty temu
Kard. Bo o wypadku, jaki miał miejsce w kopalni minerałów rzadkich w Birmie.

Bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego

6 godzin 32 minuty temu
- Bez cierni i kamieni, byśmy mogli wydać dobry owoc dla siebie i dla naszych braci – zaapelował papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

Ile wynosiła frekwencja o godz. 12?

6 godzin 40 minut temu
Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godz. 12 wyniosła 24,73 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborcza Sylwester Marciniak na konferencji prasowej.

Papież bardzo zasmucony decyzją w sprawie Hagii Sophii w Stambule

7 godzin 29 minut temu
Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że jest "bardzo zasmucony" decyzją o przekształceniu muzeum Hagia Sophia w meczet. Do decyzji władz Turcji odniósł się podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Wygaszenie ognisk epidemii w siedmiu województwach

8 godzin 20 minut temu
W siedmiu województwach udało się wygasić ogniska zakażenia koronawirusem, do których doszło m.in. w zakładzie opiekuńczo- leczniczym czy produkcyjnym - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

MZ: 370 nowych zakażeń koronawirusem

8 godzin 50 minut temu
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 370 osób, w tym Wielkopolsce 94 - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło kolejnych trzech chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 37 tys. 891 osób, a zmarło 1 tys. 571.

Licheń: Modlitwa za rodziców dzieci utraconych

10 godzin 50 minut temu
W intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci, modlono się wczoraj w licheńskim sanktuarium. Według statystyk, w Polsce, co roku dochodzi do nawet 40 000 poronień.

Rozpoczęło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

11 godzin 40 minut temu
W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.

Planując wypoczynek nad wodą, sprawdźmy online czystość kąpielisk

11 godzin 40 minut temu
Osoby planujące wypoczynek nad wodą mogą sprawdzić za pośrednictwem internetu czystość wody w polskich kąpieliskach morskich i śródlądowych. Jeśli ktoś szuka wiarygodnych informacji, powinien skorzystać z naszego serwisu - mówi rzecznik GIS Jan Bondar.

Mieszkańcy osady w Piemoncie obchodzą Boże Narodzenie

11 godzin 51 minut temu
Niedziela jest dniem obchodów Bożego Narodzenia w miejscowości Vagna w Piemoncie na północy Włoch. Tradycja ta ma kilkaset lat. Zwyczaj wprowadzono, by mieszkańcy tych stron pracujący daleko mogli świętować z rodzinami po przyjeździe na wakacje do domu.

USA: 66 528 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin

12 godzin 30 sekund temu
12.07. Waszyngton (PAP/AFP) - Stany Zjednoczone odnotowały w sobotę 66 528 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin, to nowy rekord w kraju, najciężej dotkniętym pandemią na świecie- wynika z bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Korespondencyjne głosowanie zwiększyło frekwencję wśród Polonii w USA

12 godzin 42 sekundy temu
Przeprowadzenie wyborów drogą korespondencyjną znacznie zwiększyło liczbę Polaków głosujących w USA. W Nowym Jorku w sobotę do godz. 16 miejscowego czasu wpłynęło pocztą łącznie blisko 16 tys. pakietów wyborczych. W Chicago godzinę wcześniej było ich 14 274

Ziarno we mnie

12 godzin 46 minut temu
Zacznijmy od spojrzenia na siewcę i ziarno. Bóg posiał w glebę świata jedno najcenniejsze ziarno – swojego Syna umiłowanego.

Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

20 godzin 11 minut temu
Słowo o Psalmach: Ps 65