Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 13 minut 1 sekunda temu

Szewach Weiss został pochowany na cmentarzu przywódców państwowych w Jerozolimie

5 godzin 29 minut temu
Zmarły w piątek w wieku 87 lat Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i były przewodniczący Knesetu, został pochowany w niedzielę na cmentarzu na Wzgórzu Herzla w Jerozolimie, w kwaterze najważniejszych przywódców izraelskich.

Ukraina/ Minister obrony: w lutym może dojść do rosyjskiej ofensywy

5 godzin 47 minut temu
Władze Ukrainy spodziewają się, że w lutym może dojść do ofensywy wojsk rosyjskich, bo "oni lubią symbole", a 24 lutego minie rok od rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej inwazji - oświadczył w niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Armia ukraińska "jest gotowa" - zapewnił.

"WSJ": chińskie firmy dostarczają Rosji części do sprzętu używanego na wojnie przeciw Ukrainie

6 godzin 12 minut temu
Chińskie firmy, państwowe i prywatne, dostarczają Rosji sprzęt i części uzbrojenia do wykorzystania na wojnie przeciwko Ukrainie - podał amerykański dziennik "Wall Street Journal", powołując się na analizę danych rosyjskiego urzędu celnego.

Iran: Ajatollah Chamenei ułaskawił dziesiątki tysięcy więźniów, w tym aresztowanych w niedawnych protestach

6 godzin 52 minuty temu
Z okazji rocznicy rewolucji islamskiej najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei ułaskawił dziesiątki tysięcy więźniów, w tym wielu aresztowanych w ostatnich antyrządowych protestach - poinformowała w niedzielę państwowa agencja IRNA.

Abp Szewczuk: nie ustają kanonady ani zbrodnie Rosjan

7 godzin 2 minuty temu
„Ani na chwilę nie ustają kanonady, a walki na froncie wschodnim nie słabną” – wspominał abp Światosław Szewczuk. Pośród okrucieństw rosyjskiego najazdu na Ukrainę hierarcha kontynuuje swoją wojenną tradycję wygłaszania codziennego orędzia. Prowadzi przy tym dalej rozważania nad budowaniem jedności, zwłaszcza jedności Kościoła.

W Izraelu nasilają się akty antychrześcijańskiej przemocy

7 godzin 6 minut temu
Do kolejnych aktów profanacji doszło w Izraelu. W czwartek, 2 lutego, żydowski ekstremista zniszczył figurę Pana Jezusa w kaplicy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej w sanktuarium Biczowania w Jerozolimie. To już piąty podobny przypadek antychrześcijańskiej przemocy w ostatnich tygodniach.

Ukraina: sytuacja w Odessie wciąż trudna, 40 proc. odbiorców nie ma prądu

7 godzin 15 minut temu
W Odessie prądu nie ma wciąż 40 proc. odbiorców, czyli około 280 tys. mieszkańców; udało się wznowić dostawy dla około 200 tys. osób i do obiektów infrastruktury krytycznej, ale sytuacja pozostaje trudna - poinformował w niedzielę premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Rosja/ Media: w obwodzie woroneskim zbiegło sześciu rezerwistów zmobilizowanych na wojnę z Ukrainą

8 godzin 2 minuty temu
W obwodzie woroneskim, regionie Rosji graniczącym z Ukrainą, zbiegło w niedzielę sześciu rezerwistów zmobilizowanych na wojnę z sąsiednim krajem; mężczyźni wysiedli z pociągu i oddalili się w nieznanym kierunku - podało niezależne Radio Swoboda, powołując się na kanał Baza w serwisie Telegram.

Chrześcijaństwo jednoczy Sudan Płd., więc Papież może tam wiele zdziałać

9 godzin 17 minut temu
Chrześcijaństwo w Sudanie Południowym zadziałało jak klej, który trzyma razem najróżniejsze grupy – podkreśla Miklos Gosztonyi, analityk i pracownik humanitarny. Dodaje, że właśnie ze względu na rolę wiary w Chrystusa w tym kraju papieska wizyta będzie miała duże znaczenie.

Nigdy nie traćcie nadziei

10 godzin 34 minuty temu
„Jesteście w moim sercu, jesteście w naszych sercach, jesteście w sercach chrześcijan całego świata! Nigdy nie traćcie nadziei. I niech się nie zmarnuje okazja do budowania pokoju. Niech pozostaną w was nadzieja i pokój, niech nadzieja i pokój zamieszkają w Sudanie Południowym!” – powiedział papież przed modlitwą „Anioł Pański” – w Dżubie. Było to jego ostatnie wystąpienie publiczne podczas podróży do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego.

Franciszek do katolików Sudanu Pd. : nadawajcie swej ojczyźnie smak Ewangelii

10 godzin 43 minuty temu
„Życzę wam, abyście byli solą, która rozprzestrzenia się i rozpuszcza z hojnością, aby nadać Sudanowi Południowemu braterski smak Ewangelii; abyście byli świetlistymi wspólnotami chrześcijańskimi, które, jak miasta wzniesione wysoko, rzucą światło dobra na wszystkich i pokażą, że piękne i możliwe jest życie bezinteresowne, posiadanie nadziei, wspólne budowanie pojednanej przyszłości” – powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na terenie Mauzoleum Johna Garanga w stolicy Sudanu Południowego, Dżubie.

Szef obwodu ługańskiego zdementował informacje o zajęciu Biłohoriwki przez rosyjskie wojska

11 godzin 36 minut temu
Szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj zdementował w niedzielę informacje rozpowszechniane przez Rosjan o zajęciu przez nich Biłohoriwki - miejscowości na Ługańszczyźnie na wschodzie kraju, w pobliżu granicy z obwodem donieckim.

Budujcie wspólnie pojednaną przyszłość

12 godzin 26 minut temu
„Życzę wam, abyście doświadczyli radości Ewangelii, smaku i światła, które Pan, „Bóg pokoju”, „Bóg wszelkiej pociechy”, chce wylać na każdego z was – powiedział Papież podczas Mszy wieńczącej jego wizytę w Sudanie Południowym. W liturgii w stołecznej Dżubie uczestniczyło ponad 100 tys. wiernych.

ISW: rosyjskie wojska skoncentrują się na działaniach w Donbasie i nie będą w stanie zaatakować Zaporoża

13 godzin 13 minut temu
W najbliższych tygodniach rosyjskie wojska na Ukrainie skoncentrują się na działaniach zbrojnych w Donbasie, szczególnie w Bachmucie i zachodniej części obwodu ługańskiego; siły agresora nie będą w stanie prowadzić kilku operacji ofensywnych jednocześnie, dlatego nie zaatakują Zaporoża - ocenił w najnowszym raporcie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

W niedzielę weszło w życie unijne embargo na produkty ropopochodne z Rosji

13 godzin 17 minut temu
W niedzielę, 5 lutego br. weszło w życie embargo Unii Europejskiej na produkty z ropy, w tym paliwa gotowe z Rosji, nałożone w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę. Eksperci nie spodziewają się zakłóceń na rynku po wprowadzeniu embarga.

Dobrze się wiedzie człowiekowi, który z litości pożycza

sob., 02/04/2023 - 23:36
#SłowoOPsalmach | 5 lutego 2023 | Piotr Kociołek

W górach ludzie giną nie tylko przez wypadki

sob., 02/04/2023 - 23:36
Gdy komuś w górach przestaje bić serce, pomoc może nie dotrzeć na czas.

Kawa z mlekiem może działać przeciwzapalnie

sob., 02/04/2023 - 23:36
Kombinacje innych substancji mogą wykazywać podobne właściwości.

Bp Dajczak w RMF FM: depresji na zewnątrz nie widać

sob., 02/04/2023 - 20:41
– To przedziwny, trudny stan, jakby bolała dusza. Ale można tym sterować przy pomocy psychiatry i psychologa. Jakość życia bardzo się poprawia po lekach – mówił bp Edward Dajczak w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM.

To czas, aby zainwestować w małżeństwo

sob., 02/04/2023 - 19:36
- Tydzień Małżeństwa to nie tylko kolejne ważne i atrakcyjne punkty programu. To mogą być też propozycje, które sami sobie stworzycie. To poszukanie tego, co może służyć waszej bliskości i miłości - zachęcał ks. Zbigniew Bienkiewicz.

Strony