Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 58 sekund temu

Rosja: Zakaz przewozu ładunków dla firm z UE

27 minut 8 sekund temu
Władze Rosji zakazały przewozu ładunków po terytorium Rosji firmom z krajów UE, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Ukrainy - poinformowało Radio Swoboda.

Baza Bundeswehry, w której szkolą się ukraińscy żołnierze, szpiegowana za pomocą dronów

1 godzina 40 minut temu
Niezidentyfikowani sprawcy próbowali w nocy z 30 września na 1 października szpiegować z wykorzystaniem dronów teren szkoleniowy Bundeswehry - Wildflecken. Poinformował o tym w niedzielę portal Business Insider, a ministerstwo obrony potwierdziło te doniesienia.

Duńska Agencja Energii: gaz przestał wyciekać również z Nord Stream 1

2 godziny 55 minut temu
Gaz przestał już wyciekać także z rurociągu Nord Stream 1 - poinformowała w niedzielę Duńska Agencja Energii. Wcześniej, w sobotę, ustąpił wyciek z Nord Stream 2.

Papież apeluje o położenie kresu wojnie na Ukrainie

3 godziny 42 minuty temu
Przebieg wojny na Ukrainie stał się na tyle poważny, wyniszczający i groźny, że budzi wielki niepokój.

Prezydenci państw Europy Środowo-Wschodniej: nigdy nie uznamy rosyjskich prób zaanektowania terytorium Ukrainy

6 godzin 6 minut temu
Ponawiamy nasze poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy; nie uznajemy i nigdy nie uznamy rosyjskich prób zaanektowania jakiejkolwiek części terytorium Ukrainy - podkreślili we wspólnym oświadczeniu prezydenci państw Europy Środkowo-Wschodniej będących członkami NATO.

Żeby wiara zadziałała

7 godzin 21 minut temu
#EwangeliarzOP II 2 października 2022 II Łk 17, 5-10

Przyjdźcie, znajdźmy Boga

7 godzin 23 minuty temu
#SłowoOPsalmach | 2 października 2022 | ks. Michał Staszewski

Feniksy wręczone

7 godzin 25 minut temu
Podczas gali XXVII Targów Wydawców Katolickich, która odbyła się w sobotni wieczór 1 października w katedrze polowej WP, wręczone zostały nagrody Feniks, a także nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach.

Europa walczy z inflacją; rekordowe wskaźniki m.in. w Niemczech, Holandii i Włoszech

8 godzin 11 minut temu
Inflacja jest obecnie najwyższa od ponad 80 lat w Holandii, od ponad 70 lat w Niemczech, od ponad 30 lat we Włoszech i Francji i od ponad 20 lat w Turcji. Kraje Europy walczą z cenami rosnącymi w wyniku pandemii Covid-19 i chaosem w łańcuchach dostaw, a także konsekwencjami wojny na Ukrainie, powodującymi wzrost kosztów paliw i żywności.

Moskwa: „zamrożenie” kontaktów Cerkwii rosyjskiej z Kościołem katolickim

8 godzin 17 minut temu
„Obecnie stosunki między Rosyjską Cerkwią Prawosławną a Kościołem rzymskokatolickim są praktycznie zamrożone” – powiedział metropolita Antoni z Wołokołamska, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.

ISW: Putinowi bardziej zależy na południu Ukrainy, niż na obwodzie ługańskim

8 godzin 25 minut temu
Porażka rosyjskich wojsk wokół Łymanu sugeruje, że prezydentowi Władimirowi Putinowi bardziej zależy na utrzymaniu strategicznych obszarów południowej Ukrainy, niż na zajętych terenach w obwodzie ługańskim – ocenił w najnowszym raporcie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Nagrody Nobla w cieniu wojny

8 godzin 44 minuty temu
W poniedziałek rozpoczyna się tydzień, podczas którego komitety noblowskie w Sztokholmie lub Oslo ogłoszą laureatów nagród Nobla w sześciu dziedzinach. W tym roku uroczystości po raz pierwszy od dwóch lat odbędą się bez restrykcji pandemicznych, ale w cieniu wojny na Ukrainie.

Chipsy szkodzą zdrowiu psychicznemu

10 godzin 5 minut temu
Chcąc uchronić się przed jesiennym obniżeniem nastroju, powinniśmy zamiast po chipsy sięgnąć po owoce - wynika z analizy opublikowanej przez "British Journal of Nutrition".

Święci i aniołowie

11 godzin 5 minut temu
Nabożeństwo do świętych aniołów potężnie pobudza nas do codziennego wznoszenia się ku świętości. Można by napisać encyklopedię o związkach między świętymi a aniołami, ponieważ nieskończona jest liczba świętych chrześcijańskich, którzy żyli w wielkiej zażyłości z duchami niebieskimi.

Ty, Boże wszystko możesz

sob., 10/01/2022 - 22:14
Rozważanie z cyklu "Nim rozpocznie się niedziela" na 27. niedzielę zwykłą przygotował franciszkanin o. dr Oskar Maciaczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów we Wrocławiu.

Wystartowała 3. edycja Studium Duszpasterstwa Rodzin

sob., 10/01/2022 - 21:11
W sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie 1 października zainaugurowano 3. edycję Studium Duszpasterstwa Rodzin.

Bez modlitwy zakony obumierają

sob., 10/01/2022 - 20:33
Franciszek zachęcił redemptorystów do odważnych kroków, zastrzegając, że jedyną granicą, której nie wolno im przekroczyć, pozostaje Ewangelia i nauczanie Kościoła.

Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich: to kwestia sprawiedliwości

sob., 10/01/2022 - 20:31
Ojciec Święty nominował 10 nowych członków Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Ciało to zostało powiązane z Dykasterią Nauki Wiary, ale równocześnie zachowa swoją autonomię.

Rosja kradnie i zabija, ale my stoimy z godnością

sob., 10/01/2022 - 20:21
Trwają walki wzdłuż linii frontu na Ukrainie. Wojsko kraju broniącego się wyzwala miejscowości na północy obwodu donieckiego i przynajmniej częściowo okrążyło Rosjan w Łymanie. Równocześnie agresorzy ostrzeliwują cywilne obiekty, gdziekolwiek sięga ich broń, zadając ostatniej doby szczególne straty m.in. w Mikołajowie. „Znów w trakcie wczorajszego dnia i tej nocy ukraińska ziemia drżała pod ciosami rosyjskich rakiet i bomb” – wskazał abp Światosław Szewczuk.

Minipielgrzymka ze św. Teresą

sob., 10/01/2022 - 19:52
Wspólnota Emmanuel nie przestaje pielgrzymować. Tym razem drogą jakubową powiodła ich św. Teresa od Dzieciątka Jezus.