Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 5 minut 44 sekundy temu

"Bóg wciąż mieszka w Holandii"

23 minuty 38 sekund temu
„Tylko ten, kto ma osobistą relację z Jezusem, zachowa wiarę” – podkreśla kard. Willem Eijk w wywiadzie-rzece o realiach życia w zsekularyzowanej Holandii. Wskazuje, że „Kościół w tym kraju przeżywa obecnie jeden z największych kryzysów wiary w swej historii”. Arcybiskup Utrechtu nie traci jednak nadziei, stąd tytuł książki „Bóg mieszka w Holandii”.

Katolicy w USA wolą Donalda Trumpa

33 minuty 44 sekundy temu
Katolicy w USA czują się głęboko dotknięci przez pandemię. Ich największe obawy budzą kwestie gospodarki, zatrudnienia i opieki zdrowotnej, ale widziane w perspektywie COVID-19 – wynika z badań przeprowadzonych przez RealClear Opinion Research. Jeśli chodzi o zbliżające się wybory prezydenckie, to badania jasno pokazały, że katolicy wolą Donalda Trumpa od byłego wiceprezydenta Joe Bidena.

Mistrz świata, słynny napastnik Chelsea Londyn przyznaje się do Jezusa. Współorganizuje kursy Alpha

41 minut 5 sekund temu
„Jezus jest ze mną na stadionie, kiedy strzelam gola, ale również wtedy, gdy przegrywam” – wyznaje Olivier Giroud.

Watykan: Nie ma zgody na eutanazję

3 godziny 41 minut temu
Kościół nie może zezwalać na różne formy eutanazji - tak jasno wynika z listu Kongregacji Nauki Wiary "Samaritanus bonus" na temat opieki nad osobami w krytycznych i terminalnych fazach życia.

Wypłukiwanie rdzennej ludności

3 godziny 53 minuty temu
- Od czasu aneksji przez Rosję Krymu w 2014 roku na półwyspie zamieszkały dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy Rosjan - powiedział przedstawiciel Ukrainy przy ONZ.

Nie możemy dalej myśleć tylko o sobie

4 godziny 38 minut temu
Kardynał Parolin: Organizacja Narodów Zjednoczonych nie jest doskonała i szkodziła sobie, gdy interesy partykularne triumfowały nad dobrem wspólnym.

Liczba zakażeń przekroczyła 80 tys.

4 godziny 59 minut temu
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 711 osób. Zmarło kolejne 18 zakażonych osób - podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Rozdzielanie matki i noworodka z powodu epidemii to naruszenie praw pacjenta

5 godzin 59 minut temu
Epidemia koronawirusa to nie jest powód, aby szpitale oddzielały matki od nowo narodzonych dzieci - uważa Rzecznik Praw Pacjenta. Nie ma wątpliwości, że to naruszenie praw pacjenta - pisze wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

Prezydent rusza z wizytą do Watykanu i Rzymu

7 godzin 26 minut temu
Prezydent Andrzej Duda udaje się we wtorek z pierwszą w nowej kadencji wizytą zagraniczną do Włoch i do Watykanu. Prezydent podczas oficjalnej wizyty zostanie przyjęty na audiencji u papieża Franciszka; spotka się też z prezydentem Sergio Mattarellą i premierem Giuseppem Conte.

Abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów pod projektem "Stop LGBT"

9 godzin 39 minut temu
Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy "Stop LGBT", który promuje Kaja Godek oraz na zbieranie pod nim podpisów - poinformowała Kuria Metropolitalna Poznańska w liście do proboszczów.

Między synagogą a domem rodzinnym

10 godzin 39 sekund temu
Ceremonia pogrzebowa w tradycji żydowskiej.

Tour de France - rusza dochodzenie w sprawie podejrzenia o doping

10 godzin 8 minut temu
W poniedziałek wszczęte zostało dochodzenie w związku z podejrzeniami o doping podczas wyścigu kolarskiego Tour de France. Jak podała francuska agencja AFP, powołując się na informacje z prokuratury, chodzi m.in. o "metodę, którą można zakwalifikować jako doping".

W. Brytania wprowadza dodatkowe restrykcje

10 godzin 17 minut temu
Wszystkie puby, bary, restauracje i inne lokale gastronomiczne w Anglii muszą od czwartku być zamykane o godz. 22 - poinformowało późnym wieczorem w poniedziałek biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, zapowiadając decyzję, którą ogłosi on we wtorek.

Wtorek, 22 września. Dzień powszedni

16 godzin 39 sekund temu
Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Kościołem. Zaczynamy o 6:00.

Prowadź mnie Panie ścieżką Twych przykazań

Słowo o Psalmach: Ps 119

Poród

#EwangeliarzOP 22 września 2020 Łk 8, 19-21

Biały Dom nakłada kolejne sankcje na Iran

pon., 09/21/2020 - 21:43
Stany Zjednoczone ogłosiły w poniedziałek nowe sankcje na 27 osób i podmiotów, powiązanych z irańskim ministerstwem obrony i zaangażowanych w rozwój programu nuklearnego i zbrojeniowego Teheranu. Sankcje nałożono też na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro.

Uczeń, katecheta, a później biskup. Jak patrzy na nauczanie religii?

pon., 09/21/2020 - 19:31
Z okazji 30-lecia obecności katechezy w szkole bp Andrzej Siemieniewski dzieli się swoim doświadczeniem trzech perspektyw nauczania religii.

Brazylijscy biskupi przeciwni legalizacji marihuany

pon., 09/21/2020 - 18:57
Brazylijscy biskupi sprzeciwili się legalizacji marihuany. W piśmie skierowanym przez episkopat do przewodniczącego Izby Deputowanych odnoszą się do propozycji niektórych polityków, aby zezwolić na nieograniczone jej stosowanie w całym kraju, znacznie wykraczające poza zastosowania medyczne.

Sondaż: Jakie byłyby wyniki wyborów w przypadku rozpadu Zjednoczonej Prawicy?

pon., 09/21/2020 - 18:56
Możliwy rozpad koalicji rządzącej i nowe wybory zmusiłyby wielu posłów do rozstania z sejmowymi ławami.