Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 4 minuty 3 sekundy temu

Abp Gądecki: Nabierzcie ducha!

1 godzina 55 minut temu
Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji. Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Przywołuję te słowa ewangelisty Łukasza, podczas gdy – razem z Niedzielą Palmową – rozpoczyna się tydzień zwany Wielkim, wspominający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa - podkreślił w telewizyjnym orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Kard. Zenari: dla Syrii epidemia będzie katastrofą

2 godziny 14 minut temu
Koronawirus dotarł już również do Syrii. Oficjalne dane mówią o kilkunastu przypadkach, odnotowano już pierwsze zgony.

Przebudzeni do życia

3 godziny 34 sekundy temu
Tobie mówię wstań! Audio rekolekcji wielkopostnych dzień szósty. Nowe życie jako "zmartwychwstałych".

MZ: 124 nowe zakażenia koronawirusem, łącznie 3627

4 godziny 11 minut temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę po południu o 124 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o kolejnych sześciu zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 3627 osób, z których 79 zmarło.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

6 godzin 15 minut temu
Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę, transmitowane na cały świat przez media, zapowiedział w sobotę arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa.

Papież: Potrzebujemy dzisiaj kreatywności miłości

6 godzin 25 minut temu
„Nawet jeżeli jesteśmy w izolacji, to nasza myśl i duch może tę izolację przekraczać dzięki miłości” – powiedział Papież w specjalnym przesłaniu opublikowanym w związku z dramatyczną sytuacją w jakiej znalazły się Włochy i cały świat na początku Wielkiego Tygodnia. Miało ono charakter bezpośredniego, bliskiego spotkania z rodzinami przebywającymi w domach.

Kard. Turkson u lekarzy, którzy walczą z koronawirusem

7 godzin 24 minuty temu
Kard. Peter Turkson odwiedził rzymską klinikę Gemelli i spotkał się z lekarzami, którzy leczą tam zarażonych koronawirusem.

Futbol w czasach pandemii

9 godzin 27 minut temu
W weekend w Tadżykistanie rozpoczyna się piłkarski sezon. W sobotę odbędzie się mecz o superpuchar, a w niedzielę trzy ligowe. To jeden z kilku krajów świata, w których rozgrywki przebiegają zgodnie z planem, choć na razie bez kibiców. W pozostałych wstrzymano je z powodu koronawirusa.

Szumowski: Nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach

9 godzin 39 minut temu
Nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach - powiedział w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, liczba nowych osób zarażonych koronawirusem na dobę w Polsce oscyluje w okolicach czterystu.

Najnowsze dane w związku z koronawirusem w Polsce

11 godzin 38 minut temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o 120 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dwóch zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 3503 osób, z których 73 zmarły.

Czy to przełom?

12 godzin 29 minut temu
Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ogłosił, że stworzył substancję, która silnie hamuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Badacze są zdania, że wyniki są obiecującym pierwszym krokiem na drodze do przygotowania leku.

Blisko 2,3 tys. osób hospitalizowanych, ponad 160 tys. na kwarantannie

12 godzin 40 minut temu
W związku z koronawirusem 3 kwietnia (piątek) hospitalizowanych było 2303 osób, 160 587 objęto kwarantanną, a 41 146 nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - podało w sobotę rano statystyki z dnia poprzedniego Ministerstwo Zdrowia. 116 osób wyzdrowiało.

W sobotę nadzwyczajne orędzie Przewodniczącego Episkopatu przed Wielkim Tygodniem

13 godzin 29 minut temu
Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, w sobotę przed Niedzielą Palmową, wygłosi nadzwyczajne orędzie wprowadzające katolików w Polsce w Wielki Tydzień – poinformował rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Orędzie zostanie wyemitowane 4 kwietnia o godz. 20.00 w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej oraz w innych środkach społecznego przekazu.

Tragiczny bilans pandemii koronawirusa w USA

13 godzin 49 minut temu
W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby zmarło 1480 osób zakażonych koronawirusem - podał w piątek wieczorem czasu miejscowego w swoim codziennym raporcie Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. W sumie w USA jest 7406 ofiar śmiertelnych pandemii.

W tv i na VOD: Trzy minuty. 21:37

16 godzin 34 sekundy temu
Film Macieja Ślesickiego nawiązujący do reakcji Polaków na śmierć Jana Pawła II.

Oczyszczenie

22 godziny 34 sekundy temu
#EwangeliarzOP ll 4 kwietnia 2020 ll J 11, 45-57

Nadeszła godzina

pt., 04/03/2020 - 23:33
„Aby byli jedno, aby świat uwierzył”. Zatroskanie wyrażone nie we wskazówkach. W modlitwie.

Przesłanie Ojca świętego na Wielki Tydzień 2020

pt., 04/03/2020 - 22:56
Dziś wieczorem na początku wieczornych wiadomości włoskiej telewizji publicznej RAI 1 wyemitowano wideoprzesłanie Ojca Świętego w związku z dramatyczną sytuacją, w jakiej znalazły się Włochy i cały świat na początku Wielkiego Tygodnia.

Jasnogórski Dom Pielgrzyma udostępniony służbom medycznym

pt., 04/03/2020 - 21:44
To reakcja paulinów na konkretne potrzeby w czasie epidemii.

DR Konga: tysiące dzieci umiera z braku pomocy medycznej

pt., 04/03/2020 - 21:11
Epidemia koronawirusa dołączyła tam do wielu chorób endemicznych, powodujących wysoką śmiertelność.