Ks. Krzysztof Banasik: Szczególną opieką otaczamy chorych i cierpiących

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony w 1992 r. przez Jana Pawła II. Stało się to na pamiątkę pierwszego z osiemnastu objawień Matki Bożej, Bernadetcie Soubirous w Lourdes – mówił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas.

Jak zaznaczył ks. Banasik, święty Jan Paweł II widział sanktuarium Lourdes jako miejsce uzdrowień.

– Dlatego Dzień Chorego jest momentem troski o chorych, modlitwy o ich zdrowie. Ale Jan Paweł II dostrzegał także personel, który opiekuje się chorymi, wolontariuszy, rodzinę chorego, cały społeczny problem – mówił wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

>> Posłuchaj całej audycji