Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę

Małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszyscy, którym sprawyrodziny i ochrony życia są bliskie,zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji podczas XXXVII Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 25-26 września br.

W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło przewodnie „Pójdźcie do Józefa”. Aktualnie przeżywamy Rok św. Józefa i Rok Rodziny Amoris Laetitia. Centralnymi obchodami obu tych wydarzeń będzie XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Chcemy przez to podkreślić niezastąpioną rolę rodziny oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami.Rodzina powinna być centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej.

Do pielgrzymowania indywidualnego i w ramach grup parafialnych oraz diecezjalnych zaproszone są rodziny z dziećmi, małżeństwa i wszystkie osoby zaangażowane w Duszpasterstwo Rodzin.

Pielgrzymka od ponad 30 lat organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Jej celem jest przede wszystkim wzmocnienie polskich rodzin, zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego, a także pomoc w przezwyciężeniu zagrożeń.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Sobota, 25 września 2021 r.

Godz. 15.30 - Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej. Przewodniczy biskup Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

Godz. 19.30 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich – prowadzi Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej

Godz. 21.00 - Apel Jasnogórski.

Niedziela, 26 września 2021 r.

Godz. 9.00 - Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego:

Miłość cierpliwa jest, czyli o małżeńskich potrzebach
Monika i Marcin Gomułkowie, małżeństwo, rodzice trójki dzieci, przedsiębiorcy, ewangelizatorzy. Członkowie Rady Duszpasterskiej Diecezji Toruńskiej.
Rok Rodziny AmorisLaetitia
Ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP
Wsparcie dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych
Ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego