Światowy Dzień Chorego

W sobotę, 11 lutego 2023 r. w kościele św. Stanisława na kieleckim Barwinku odbędą się Diecezjalne Obchody XXXI Światowego Dnia Chorego. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Godz. 10.30 - Zawiązanie wspólnoty

Godz. 11.00 - Msza Święta z obrzędem Sakramentu Chorych sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka

Godz. 12.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem

Godz. 12.45 - Poczęstunek

Serdecznie zapraszamy do udziału osoby niepełnosprawne, starszych, seniorów, wszystkie stowarzyszenia  i organizacje, które posługą osobom chorym i niepełnosprawnym.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Ojca Świętego Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym. Co roku główne obchody odbywają się w innym sanktuarium na świecie.

>> Orędzie Papieża Franciszka na 31 Światowy Dzień Chorego

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej