Zbliża się Rajd Świętokrzyski

Sztab 22. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego ŚWIĘTY KRZYŻ 2021 zaprasza na szlaki wiodące do najstarszego sanktuarium w Polsce w dniu 25 września 2021 r. Tegoroczna edycja Rajdu odbędzie się pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały".

W tym roku będzie sześć tras:
1) ze Świętej Katarzyny,
2) z Chybic,
3) z Bielin,
4) z Huty Nowej,
5) spod Trzech Krzyży (przełęcz Hucka),
6) z kościoła pw. św. Wojciecha w Kielcach – Mocarny szlak.

Obwiązuje limit 300 uczestników, NIE LICZĄC ZASZCZEPIONYCH. Msza św. na zakończenie rajdu będzie sprawowana w Bazylice Świętokrzyskiego Sanktuarium o godz. 14.30.

Od ponad 20 lat pielęgnujemy tradycję wędrowania szlakami turystycznymi do świętokrzyskiego sanktuarium, łącząc idee krajoznawstwa i pielgrzymowania. Ostatnia edycja i sytuacja pandemii wymusiły na nas zmianę formuły, która przybrała formę symbolicznego przejścia przewodników, w imieniu wszystkich uczestników, na szczyt Świętego Krzyża. W tym roku, tym bardziej z wielką radością spotkamy się z pielgrzymami na wybranych trasach, by wspólnie zawędrować na Święty Krzyż.

Zapisy od 13 września 2021 r. - KLIKNIJ TUTAJ.

Do zobaczenia na pątniczych szlakach.

Iwona Baran
KOMANDOR RAJDU