Młodzi ruszyli do Miechowa

W sobotę, 12 września 2020 r. odbył się Miechowski Rajd Pielgrzymkowy zorganizowany w ramach VI Miechowskich Dni Jerozolimy przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc Diecezji Kieleckiej.

Zgodnie z planem o godz. 11.00 zebraliśmy się przy kościele w Antolce. Z błogosławieństwem ks. proboszcza Macieja Stopińskiego, pełni radości, wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. W czasie drogi, jak to na pieszych pielgrzymkach towarzyszyły nam śpiew i wspólna modlitwa. Nie zabrakło pielgrzymich posiłków, radosnych postoi i śliwek z Wiśniówki.

Po zawiązaniu wspólnoty pielgrzymim śpiewem wysłuchaliśmy ciekawej konferencji na temat Drzewa Krzyża oraz uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Na postoju w Pstroszycach ks. Krzysztof Gadowski, miejscowy proboszcz, przedstawił nam niezwykle interesującą historię tamtejszej parafii św. Jadwigi Królowej.

Po dotarciu do Miechowa – celu naszej Pielgrzymki – uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Eucharystia była sprawowana w kaplicy Grobu Bożego, co sprawiło, że poczuliśmy się jak w Jerozolimie. Następnie wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej oraz zwiedziliśmy Bazylikę Grobu Bożego.

Wydarzenie zakończyła uroczysta kolacja w refektarzu poklasztornym bożogrobców. Co prawda po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Rajdzie pieszym do Miechowa, ale liczymy, że nie ostatni i już dziś zapraszamy wszystkich na ten wyjątkowy szlak do Polskiej Jerozolimy.

Zarząd KSM DK

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM