Noc Świętych w Chmielniku: Święci drogowskazami w wędrówce do Domu Ojca

W przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października 2013 r., Mszą św. w kościółku p.w. Trójcy Świętej w Przededworzu, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku rozpoczęła Noc Świętych.

Mszy św. w bezpośredniej bliskości relikwii św. Tekli, św. Jana Nepomucena, św. Stanisława Kostki, św. Faustyny Kowalskiej, bł. Jana Pawła II i bł. Zofii Czeskiej przewodniczył ks. kan. Franciszek Siarek, proboszcz i dziekan chmielnicki wraz z wikariuszami: ks. Arielem Szymiczkiem i ks. Piotrem Grabarzem.

Po zakończonej Eucharystii rozpoczęła się procesja. W asyście Rycerzy Kolumba, Najświętszy Sakrament oraz relikwie świętych i błogosławionych zostały uroczyście przeniesione do kościoła parafialnego p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie procesji wierni odmówili modlitwę różańcową.

W kościele przygotowano specjalny ołtarz z pozostałymi relikwiami i wystawiono Najświętszy Sakrament. – „Wpatrując się w postacie świętych i błogosławionych prosiliśmy o ich wstawiennictwo w naszych modlitwach i wyjednanie nam potrzebnych łask” – mówi ks. Szymiczek, który poprowadził modlitwę w kościele. Nabożeństwo swoim śpiewem ubogacała Schola parafialna „Mocni w Duchu”.

Na zakończenie adoracji odśpiewano Litanię do Wszystkich Świętych, a po błogosławieństwie sakramentalnym można było oddać cześć relikwiom przez ucałowanie.

– „Zwieńczeniem wieczoru był Koncert młodzieżowego zespołu muzycznego z Zespołu Szkół Nr 3 w Chmielniku, który zaprezentował utwory podejmujące temat wieczności i istotę wysiłku uczciwego życia” – reasumuje ks. Szymiczek.

Wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Chmielnickiej Nocy Świętych serdecznie dziękujemy.

Ks. Ariel Szymiczek

Podczas Nocy Świętych w Chmielniku, w znaku relikwii byli obecni:

1. Św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik - patron artystów i plastyków

2. Św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik - patron naszych trudnych czasów

3. Św. Jan z Dukli, prezbiter - patron ziemi Lwowskiej i Przemyskiej

4. Św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła - patronka chorych - zwłaszcza uskarżających się na bóle głowy i serce, dusz w czyśćcu cierpiących.

5. Św. Rafał Kalinowski, prezbiter - patron oficerów i żołnierzy, orędownik w sprawach trudnych

6. Św. Urszula Ledóchowska, zakonnica

7. Św. Jan Sarkander, prezbiter i męczennik - patron dobrej spowiedzi i tajemnicy spowiedzi

8. Bł. Alfons Maria Mazurek, zakonnik i męczennik

9. Bł. Maria Luiza Merkert, dziewica

10. Św. Tekla, dziewica i męczennica

11. Św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik - patron Pragi, dobrej sławy, spowiedników, szczerej spowiedzi, mostów oraz tonących, a także orędownikiem podczas powodzi.

12. Bł. Jan Paweł II, papież

13. Św. Stanisław Kostka, zakonnik - patron młodzieży