Odpust u św. Maksymiliana w Kielcach

Dobro zawsze odnajduje swoje drogi. Przypomniał o tym 14 sierpnia Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas uroczystej Mszy odpustowej, którą odprawił w Parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach.

Bp Jan Piotrowski podkreślił znaczenie ofiary świętego Maksymiliana. Nawiązał także do panującej epidemii. – Franciszek Gajowniczek dzięki Kolbemu miał szansę wrócić do swojej rodziny, ale poświęcenie tego świętego ma także głębszy sens. Potrzeba naszego wpatrzenia poprzez łaskę wiary, by odkrywać również sens każdej życiowej ofiary na przykład matki wychowującej dzieci, misjonarzy, kapłanów i wszystkich tych, którzy do wykonywania swojej pracy potrzebują odrobiny heroizmu, zwłaszcza w czasie obecnej pandemii – podsumował biskup.

W wygłoszonej homilii biskup mówił: – „Nie dziwcie się bracia, jeśli wasz świat was nienawidzi”. O prawdziwości tego zdania przekonał się sam Maksymilian Kolbe, który przez 47 lat swojego życia był niezwykłą epopeją duchowego rozwoju i świadectwa wiary. Sekretem siły jego duchowego życia była modlitwa o pokój oraz praktyki ascetyczne, które w niejednym z nas budzą zachwyt.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć