Ostatnie pożegnanie ks. Czesława Malca

W Wielką Środę, 8 kwietnia 2020 r. o godz. 10.00 w Bazylice św. Wojciecha w Mikołowie (w archidiecezji katowickiej) została odprawiona Msza św. pogrzebowa Śp. ks. kanonika Czesława Malca, prezbitera naszej diecezji.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Z racji trwającej epidemii Eucharystia była sprawowana bez udziału wiernych, ale była transmitowana przez Internet.

Ks. Czesław Malec odszedł do wieczności 2 kwietnia 2020 r. w 78 roku życia i 55 roku kapłaństwa.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, prezbiter Czesław, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, * radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie...

>> Galeria zdjęć

„Wypełnił przymierze, które zawarł z Bogiem"
- memento o Śp. ks. kanoniku Czesławie Malcu