Podpatrzone w parafii... Grzymałków

Zachęceni apelem Papieża Franciszka o misyjne „obudzenie”, uczniowie z Ogniska misyjnego w parafii Grzymałków, którego opiekunem jest Marzanna Mazur, aktywnie włączyli się w przeżycie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Podjętą przez nich inicjatywę wsparli: ks. proboszcz Henryk Rusak oraz ks. wikariusz Krzysztof Zapała.

Dnia 20 października 2019 r. w Niedzielę Misyjną w kościele parafialnym wystawiono inscenizację pt.: Róże św. Tereski. Dzieci biorące udział w tym przedstawieniu w piękny sposób zobrazowały problemy, z jakimi borykają się ich rówieśnicy w krajach misyjnych. Rola św. Tereski podkreśliła, że prawdziwym szczęściem jest czynić dobro z miłości do Pana Jezusa. Tego samego dnia w czasie Mszy Świętej odbył się uroczysty obrzęd przyjęcia dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego, działającego w tej parafii od 2000 r.

Dnia 24 października 2019 r. w parafii Grzymałków gościł ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. Ks. Łukasz sprawował Mszę św., podczas której podzielił się swoją troską o wszelkie inicjatywy misyjne oraz podziękował parafianom z Grzymałkowa za dotychczasowe zaangażowanie w sprawy Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. Docenił działalność Róży Różańcowej Dzieci, a potem przewodniczył wspólnej modlitwie w trakcie nabożeństwa różańcowego. To spotkanie przyczyniło się do rozbudzenia jeszcze większego zapału misyjnego w parafii Grzymałków.