Ruszyło Studium Poradnictwa Rodzinnego

Zakończyła się rekrutacja kandydatów do Studium Poradnictwa Rodzinnego, które 12 września o godz. 10.00 Mszą św. w kaplicy Domu Księży Emerytów zainaugurowało kolejną edycję szkolenia nowych osób. Osoby te, po otrzymaniu misji kanonicznej Biskupa Kieleckiego, będą mogły posługiwać w Parafialnych Poradniach Rodzinnych. Nieustannie potrzeba w naszych parafiach i środowiskach duszpasterskich wielu osób do głoszenia Ewangelii rodziny i świętości życia ludziom młodym przygotowującym się do sakramentalnego małżeństwa, ale i tym, którzy w tym przymierzu już trwają.

Tym razem zostały przyjęte 33 osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, z wyższym wykształceniem o bardzo różnych specjalnościach, od kierunków medycznych, poprzez studia z nauk o rodzinie, aż po kierunki politechniczne i administracyjno-prawne. Cieszy fakt, że chętnych było więcej niż miejsc, co można odczytywać, iż w naszych wspólnotach jest wiele osób gotowych do dawania świadectwa w różnych formach apostolatu. Zajęcia będą odbywały się w ustalone soboty, a indywidualne konsultacje w terminach uzgodnionych z instruktorami i prowadzącymi zajęcia.

Wśród przyjętych osób mamy przedstawicieli następujących parafii i miejscowości: Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach; Parafia w Tumlinie; Parafia św. Franciszka z Asyżu w Kielcach - 2 osoby; Parafia św. App. Piotra i Pawła w Sędziszowie; Parafia w Strawczynie zgłosiła 2 osoby; Parafia w Brzezinach - 4 osoby (w tym jedno małżeństwo); Parafia bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach - 2 osoby (małżeństwo); Parafia Miłosierdzia Bożego w Pińczowie - 2 osoby; Parafia w Koszycach 2 osoby (małżeństwo); Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu; Parafia w Chomentowie; Parafia w Bielinach; Parafia w Wiernej Rzece; Parafia św. Teresy w Słowiku - 2 osoby; Parafia w Tuczępach; Parafia Miłosierdzia Bożego w Kielcach; Parafia Katedralna w Kielcach; Parafia w Chmielniku; Parafia Ducha Świętego w Kielcach - 2 osoby, Parafia w Tarnawie oraz Parafia w Rembieszycach.

Z radością pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim Duszpasterzom, a szczególnie Księżom Proboszczom za wyszukanie i wszelką pomoc w zgłoszeniu osób, które podjęły przygotowanie w Studium Poradnictwa Rodzinnego. Życzymy wszystkim uczestnikom owocnego udziału i ukończenia szkolenia, a parafiom naszej diecezji nowych Doradców Życia Rodzinnego.

Ks. dr Artur Skrzypek
DYREKTOR WYDZIAŁU DS. MAŁŻEŃSTW I RODZIN