Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek

Uroczystości pogrzebowe zmarłego dzisiaj biskupa seniora Kazimierza Ryczana rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 18 września - poinformował ks. dr Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Mszy będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Trumna z ciałem biskupa zostanie przywieziona do Domu Biskupiego w poniedziałek, 18 września o godz. 16.00. Przed godz. 17.00 wyprowadzona zostanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, tam odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczył będzie były metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Po Mszy św. rozpocznie się modlitewne czuwanie, które potrwa do godz. 23.00.

Uroczystości pogrzebowe we wtorek, 19 września rozpoczną się o godz. 13.30 przewiezieniem trumny do kościoła św. Trójcy przy Wyższym Seminarium Duchownym. Odprawiona tam będzie modlitwa różańcowa w intencji zmarłego księdza biskupa.

O godz. 14.00 nastąpi wyprowadzenie do Bazyliki Katedralnej, gdzie o 15.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po Mszy trumna złożona zostanie w podziemiach Bazyliki Katedralnej w Kielcach, w krypcie Biskupów Kieleckich pod prezbiterium.

>> Klepsydra

Boże, Ty obdarzyłeś biskupią godnością swojego sługę biskupa Kazimierza i dałeś mu udział w kapłaństwie Apostołów, * włącz go na wieki do ich społeczności. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie...

>> Zmarł biskup Kazimierz Ryczan

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego po śmierci biskupa Ryczana

>> Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek