240-lecie kościoła w Kuczkowie

240 lat temu dokonano konsekracji kościoła w Kuczkowie. Jubileuszowej Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Liturgia święta Podwyższenia Krzyża Świętego pozwala nam na pewne przemyślenia. Towarzyszy nam taka świadomość, że tak jak długo człowiek żyje w tej strukturze psychologicznej i kulturowej, pojawia się niezadowolenie, pretensje czy rozterki. W pierwszym czytaniu z Księgi Liczb dostrzegamy takie odczucia, które rodziły się w sercach tych, którzy wędrowali z ziemi egipskiej do ziemi obiecanej. Patrząc na tę historię, a przede wszystkim na Krzyż widzimy, że potrzebna jest cierpliwość, a niej w dzisiejszych czasach bardzo nam brakuje – powiedział Biskup Kielecki.

>> Homilia Biskupa Kieleckiego