Apostolat Maryjny spotkał się w Morawicy

W sobotę, 21 kwietnia 2018 r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika Apostolatu Maryjnego.

Spotkanie rozpoczęło się Nowenną do Niepokalanej Cudownego Medalika, którą poprowadził ks. Jerzy Korona – diecezjalny moderator Apostolatu Maryjnego. O godz. 10.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka. Eucharystię koncelebrowało 14 prezbiterów – opiekunów duchowych Apostolatu Maryjnego. W czasie Mszy św. modlono się za Księdza Biskupa Mariana dziękując za 20 lat sakry biskupiej.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Po Mszy św. wszyscy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej odprawionej na Świętokrzyskiej Kalwarii.

Gospodarz tego spotkania – ks. kan. Jan Ciszek, proboszcz parafii w Morawicy, z otwartym sercem przyjął tę liczną wspólnotę, a na zakończenie spotkania zaprosił wszystkich na wspólny poczęstunek.

Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na takich diecezjalnych modlitwach między uczestnikami spotkania rozwija się miłość braterska wspólnie przeżywana. Na nich uczymy się też, jak przebaczać, darować, mieć nadzieję, służyć drugiemu człowiekowi i ufać Maryi. Wszystko z Niepokalaną!

Elżbieta Korczyńska

Foto: Stanisław Marciniak