BierzmoREKO

Ostatnie w tym roku rekolekcje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania już za nami. „Święte Góry Pana. BierzmoREKO” zgromadziły dniach 9-11 grudnia 2022 r. w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach 140 osób.

W ostatnim tegorocznym turnusie rekolekcyjnym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji udział wzięli młodzi z parafii:

·Św. Jacka w Leszczynach – z ks. Dariuszem Tarką

·Trójcy Świętej w Jędrzejowie – z ks. Przemysławem Pabjanem

·Grobu Bożego w Miechowie – z ks. Ireneuszem Kamińskim

·Św. Rozalii w Zagnańsku  - z ks. Markiem Łosakiem

·Św. Piotra i Pawła w Sędziszowie – z ks. Marcelem Musiałem

·Przemienienia Pańskiego w Grzymałkowie – z ks. Karolem Kluskiem

W głoszenie rekolekcji włączyli się księża: ks. Marek Blady – proboszcz parafii Wiśniówka, ks. Mateusz Szostak – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej oraz ks. Stanisław Lodziński – Asystent Diecezjalny KSM. Niezwykle pomocna w organizacji była młodzież z Zarządu Diecezjalnego KSM oraz Zespół UMIŁOWANI.

Podczas rekolekcji młodzi mieli możliwość poznania 13 biblijnych wzniesień, na których poznawali kolejnych bohaterów Pisma Świętego i inspirowali się przykładem ich wiary. Poprzez wspólną modlitwę mieli możliwość głębszego poznania Boga, a poprzez wspólną integrację i rozmowy z nieco starszymi kolegami i koleżankami z KSM poznać świadectwo wiary i to jak ważna jest ona w życiu młodego człowieka.

Zachęcamy do zapoznania się w pełną relacją z wydarzenia i zdjęciami z tych dni na stronie KSM DK - TUTAJ.