Biskup Jan Piotrowski: W budowaniu niepodległości i wolności potrzebna jest mądrość

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zwracając się do uczestników Mszy św. w intencji Ojczyzny, przypomniał trudną historię Polski, na kartach której zostały zapisane bogate dzieje kolejnych pokoleń. - To historia odwagi i miłości do Ojczyzny, nadziei, tęsknoty za wolnością i prawdą, jednością i autentyczną solidarnością - mówił.

Jak zauważył biskup, w budowaniu niepodległości i wolności potrzebna jest mądrość, a ją zawsze znajdujemy w słowie Bożym.

- Ono skłania człowieka do kierowania się we wzajemnych relacjach prawością i sprawiedliwością - zaznaczył.

Ordynariusz kielecki wskazał także na zagrożenia, które niesie dla wolności współczesny świat.

- To wszelkie programy i poglądy, które odrzucają chrześcijaństwo i jego systemem wartości i moralności. Ich zdaniem wszystko ma wyrastać z umowy społecznej, manifestacji i happeningu. Chrześcijaństwo jest dla nich zagrożeniem, ponieważ odwołuje się do wartości absolutnych, a nie tworzonych sztucznie przez człowieka - podkreślił.

W tym kontekście - jak zauważył biskup - jedyną drogą rozwoju Polski jest budowanie ładu społecznego na zasadach moralności chrześcijańskiej oraz zdecydowane odcinanie się od wpływów idei propagujących całkowity rozkład moralny i niewiarę.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Galeria zdjęć

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"