Bp Andrzej Kaleta do księży "15-latków" w Miechowie: Żebyście zrozumieli, jak wiele Wam dano

W czwartek, 26 maja 2022 r. prezbiterzy rocznika święceń 2007 wspólnie dziękowali za 15 lat posługi kapłańskiej. Mszę św. dziękczynną sprawowali w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Kalety. W jubileuszowym święcie wziął udział również ks. dr Władysław Sowa, dla którego rocznik 2007, był pierwszym kursem, wyświęconym w czasie jego kadencji jako rektora WSD w Kielcach.

Ten stosunkowo mały, ale jakże również piękny jubileusz przeżywało 10 księży, wyświęconych 26 maja 2007 r. przez śp. Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana oraz jeden wyświęcony 16 grudnia 2007 r. przez Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę. Mottem rocznika od dnia święceń, stały się słowa zaczerpnięte z Liturgii Godzin: «Boże mój, w szczerości serca, wszystko radośnie złożyłem w ofierze».

Homilię wygłosił bp Andrzej Kaleta, w której zwracając się do jubilatów powiedział: Rocznica piętnastu lat kapłaństwa, jest niewątpliwie doskonałą sposobnością, do złożenia Panu Bogu naszego dziękczynienia za dar kapłaństwa. Nie ma lepszego sposobu, by podziękować Bogu, jak właśnie przez sprawowanie Najświętszej Eucharystii. Składamy więc, ofiarę dziękczynną za dar kapłaństwa zgromadzonych tu księży jubilatów, za ich dotychczasową pracę w różnych miejscach,ale i za każdą posługę (…). Dziś trzeba nam dziękować, za to każde „jestem”, za każdy dzień życia. Trzeba dziękować Panu Bogu za wszystkie sakramenty sprawowane przez księży jubilatów, za każde wygłoszone Słowo Boże. W ciągu tych piętnastu lat po wielokroć przemawialiście.

Podkreślając potężną wagę modlitwy bp Kaleta mówił dalej: Dziś, kiedy przyszła moda na eksponowanie błędów i upadków w stanie kapłańskim, jakże potrzebna jest modlitwa za kapłanów. Dlatego wszystkich obecnych tu wiernych i Was bracia kapłani proszę, byście modlili się dziś o nowe powołania do kapłaństwa.

Dzięki gościnności proboszcza parafii miechowskiej, po zakończonej Mszy św. odbyło się spotkanie na plebanii.

ks. Krzysztof Tkaczyk

Foto: xtk