Bp Andrzej Kaleta na 70-leciu DPS-u w Łyszkowicach

W środę, 8 czerwca 2022 r. Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta przewodniczył Mszy św. z okazji 70-lecia Domu Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego w Łyszkowicach.

W homilii bp Kaleta mówił m.in. o Przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Hierarcha wspomniał słowa papieża Benedykta XVI, że „miłość bliźniego zakorzeniona jest w miłości Boga i jest przede wszystkim powinnością każdego wierzącego”. – Od samego początku miłość wyróżniała chrześcijan – mówił biskup.

Na zakończenie homilii bp Andrzej Kaleta życzył wszystkim tworzącym ten ośrodek Bożego błogosławieństwa. – „Niech Pan, który ofiarował samego siebie za zbawienie człowieka, zawsze będzie dla was wzorem i dopomaga wam każdego dnia tracić swoje życie, a zarazem odzyskiwać je pomnożone w służbie Bogu i człowiekowi”.

Działalność Domu Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego w Łyszkowicach wpisuje się w ogólną historię tego typu placówek w całym kraju. Od 22 maja 1952 r. prowadzenie domu zostało powierzone siostrom albertynkom, a w 1990 r. jej patronem został Adam Chmielowski – czyli św. Brat Albert.

xmhas