Bp Andrzej Kaleta odwiedził uczetników Rekolekcji Oazy Rodzin

W dniach 10-14 listopada 2022 r. odbyły się rekolekcje ORAR I organizowane przez Wspólnotę Domowego Kościoła naszej diecezji, z kapłańską posługą ks. Michała Wojdy. W rekolekcjach uczestniczyło 20 par małżeńskich wraz ze swoimi dziećmi.

Małżeństwa przybyły zarówno z naszego regionu, jak również z Wrocławia, Krakowa, Rybnika, Tarnowskich Gór, Bolesławca, Krasnegostawu i Opola. Małżonkowie formują się we wspólnocie Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i ORAR I to jeden z elementów wspólnotowej formacji.

W drugim dniu rekolekcji nasza wspólnotę odwiedził Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta, który podczas sprawowanej Eucharystii i wygłoszonej homilii przypomniał o Bogu nieustannie szukającym człowieka. Bogu, który zaprasza nas do żywej relacji z Nim. Dla wszystkich uczestników był to głęboki czas spotkania, zarówno z Jezusem w Jego Słowie, ze współmałżonkiem, jak i drugim człowiekiem. Czas pokaże owoce tych dni w życiu wspólnotowym, małżeńskim i rodzinnym.