Bp Andrzej Kaleta pobłogosławił nowych ministrantów-akolitów i ceremoniarzy

Psalmista Pański śpiewa: „Przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją”. Służba Boża jest źródłem radości – to doświadczenie wielu ministrantów i ich duszpasterzy.

W sobotę, 25 listopada 2023 r. miało miejsce wydarzenie szczególnie radosne: Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta pobłogosławił ministrantów-akolitów i ceremoniarzy do pełnienia funkcji liturgicznych.

Każdego roku organizowane są specjalistyczne kursy przygotowawcze dla członków służby liturgicznej. Jesienią zazwyczaj prowadzona jest formacja ministrantów-lektorów i ministrantów ołtarza-akolitów. W obecnej edycji kurs odbyło 54 chłopaków z 20 parafii. Nauka obejmowała zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, które mają zaowocować głębszym i bardziej profesjonalnym przeżywaniem liturgii.

Mamy nadzieję, że prowadzone przez Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zajęcia formacyjne, pomogą budować głębszą świadomość wagi liturgii w życiu parafii i w osobistym przeżywaniu wiary.

Zachęcamy do udziału w pracach Duszpasterstwa i obserwowania strony internetowej www.ministranci.diecezja.kielce.pl. Wkrótce pojawi się na niej szersza fotorelacja z sobotniej uroczystości.

Ks. Mateusz Szostak
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ SŁUŻBY LITURGICZNEJ