Bp Andrzej Kaleta podczas „adwentowej drogi do Betlejem” zatrzymał się w Masłowie

W czwartek, 16 grudnia 2021 r. Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta przewodniczył Mszy św. roratniej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie. W tegorocznym Adwencie uczestnicy Rorat wędrują z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią.

Na początku Eucharystii bp Kaleta wyraził radość  i wdzięczność za dar wspólnej modlitwy z wiernymi, szczególnie z dziećmi i młodzieżą, którzy sumiennie i systematycznie przychodzą na spotkanie z Maryją i Józefem.

W  homilii hierarcha podkreślił znaczenie św. Jana Chrzciciela w historii zbawienia  oraz  jego roli, jaką odgrywa nieustannie w czasie Adwentu. – W osobie świętego proroka  powinniśmy odnajdować  wzór do naśladowania  i uczyć się od niego wiary i pokory – mówił bp Kaleta.

Na zakończenie Mszy św. odbyło się - jak  każdego dnia - losowanie figurki Matki Bożej, która odwiedza nasze domy podczas tegorocznego  czasu oczekiwania na Pana Jezusa. Napełnieni  dobrym słowem rozpoczęliśmy nowy dzień w szkole i pracy.

Ks. Jakub Janicki