Bp Andrzej Kaleta przewodniczył obchodom Niedzieli Palmowej w Mniowie

Niedziela Męki Pańskiej, popularnie nazywana Niedzielą Palmową, obchodzona jest na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia w kościele św. Stanisława w Mniowie Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta przewodniczył liturgii o godz. 10.00 i 12.00.

Uroczystości Niedzieli Męki Pańskiej rozpoczęły się od poświęcenia palm, które przynieśli parafianie, licznie zgromadzone dzieci oraz przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Sasanki” w Mniowie.

- Triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy domaga się od każdego z nas umocnienia naszej wierności. Wiedząc zaś, że w głębi naszego serca jesteśmy zdolni do najlepszych, ale i do najgorszych rzeczy, przez pokutę winniśmy odrzucać to, co oddziela nas od Chrystusa i co przeszkadza nam w towarzyszeniu Mu aż po krzyż. Również obecnie, gdy przeżywamy trudny czas Jezus pragnie tryumfalnie wkroczyć w życie nas wszystkich. Chce, abyśmy dawali o Nim świadectwo przez radosne usposobienie oraz szczerą troskę o siebie ale i o innych. Chce być obecny w naszym zwykłym, ludzkim życiu - mówił podczas homilii bp Kaleta.

Na zakończenie hierarcha podkreślił, że „przez dzisiejszą niedzielę niejako przez „duchową bramę” wchodzimy w ostatni etap przeżywania Wielkiego Postu. Za nią rozpościera się „panorama” Wielkiego Tygodnia. Starajmy się przeżyć ten czas w sposób pogłębiony, ubogaceni owocami Wielkiego Postu i otwarci na duchowe – bezcenne skarby męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa”.