Bp Andrzej Kaleta przyjął przyrzeczenia nowych członków KSM

W niedzielę, 13 listopada 2022 r. w Chęcinach 46 kandydatów złożyło swoje przyrzeczenia zostając członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Kalety o godzinie 17.00. W wygłoszonej homilii bp Kaleta przypomniał młodym znaczenie członkostwa w stowarzyszeniu oraz jego podstawowe zadania. Następnie przyjął uroczyste przyrzeczenie, w którym młodzi zobowiązali się do pracy nad sobą i troski o dobre imię Kościoła i Ojczyzny.

Na zakończenie Mszy św. ksiądz biskup odczytał i wręczył dekret Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego mianujący Julię Dybko z par. Szaniec prezesem KSM Diecezji Kieleckiej kolejną kadencję.

Msza św. była także dziękczynieniem za 10 lat działalności KSM przy parafii Chęciny, za co dziękował ks. proboszcz Jan Kukowski zwłaszcza byłym asystentom oddziału, którzy przez ostatnią dekadę pracowali z chęcińską młodzieżą.

Po zakończonej Mszy św. zaproszeni goście udali się do Hali w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy, deklaracje i legitymacje członkowskie oraz odznaki KSM. Kolejno delegacja oddziału Chęciny przybliżyła działania podejmowane w ciągu ostatniej dekady.

Za wielkie zaangażowanie młodzieży podziękował także obecny z młodymi burmistrz Miasta i Gminy Chęciny Robert Jaworski.

Nowi Członkowie KSM Diecezji Kieleckiej:

· Z oddziału KSM przy parafii Bieliny – 1 osoba

· Z oddziału KSM przy parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju – 2 osoby