Bp Andrzej Kaleta w Bilczy: Sięgajmy często do Pisma Świętego

Bp Andrzej Kaleta w 3 Niedzielę Wielkanocną, 26 kwietnia 2020 r. przewodniczył Mszy św. w kościele św. Kazimierza w Bilczy. Eucharystia rozpoczęła XII Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.

Organizatorem Tygodnia Biblijnego jest Dzieło Biblijne. Tydzień Biblijny rozpoczyna się Niedzielą Biblijną, która jest zawsze obchodzona w 3 Niedzielę po Wielkanocy. Inicjatywie towarzyszą słowa Apostoła Narodów: „Dla mnie żyć – to Chrystus”.

Nad organizacją Niedzieli Biblijnej i całego Tygodnia czuwają moderatorzy Dzieła Biblijnego ustanowieni we wszystkich diecezjach. Materiały do homilii, spotkań w grupach połączonych z lekturą Biblii i katechez biblijnych zostały zebrane w „Przeglądzie Biblijnym”.

W kościele w Bilczy może przebywać maksymalnie 40 osób. W związku z tym co tydzień na profilu Facebookowi Bilcza Info odbywa się transmisja niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30.

Foto: Tomasz Domagała