Bp Jan Piotrowski do niepełnosprawnych: Każdy może głosić Ewangelię

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedził wspólnotę mieszkającą w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Podczas homilii podkreślił, że bardzo się cieszy z tej wizyty. Dodał, że z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odwiedza różne grupy społeczne. Podzielił się refleksją, do której doszedł podczas jednego ze spotkań.

– Byłem na przedstawieniu, które przygotowały dzieci z niepełnosprawnością. Każde z nich miało swojego opiekuna. Jedno wypowiedziało dwa słowa, inne nic nie powiedziało i przejechało jak anioł. Doszedłem wtedy do wniosku, że nikt by tych dzieci nie zaprosił do przedstawienia klasycznej sztuki. Powiedzieliby, że musi być aktor i to jeszcze najlepszy. Moi drodzy, Ewangelię może głosić każdy bez wyjątku. Pomimo różnych słabości jest uśmiech ludzki, serdeczne spojrzenie czy ciepły dotyk. Taka jest właśnie różnica. To jest Dobra Nowina dla wszystkich, nikogo nie dyskwalifikuje. Każdy z was może opowiedzieć historię Jezusa, Jego miłości  – mówił.

Od sierpnia funkcję dyrektora w Domu dla Niepełnosprawnych pełni ks. dr Sylwester Robak.

– Odnajduje się tu bardzo dobrze. Oczywiście ta posługa wymaga empatii. Od początku uczę się codziennego patrzenia z pokorą na cierpienie drugiego człowieka. Widzę w nim Chrystusa cierpiącego. Mieszkańcy naszego domu uczą mnie zaufania Bogu. W tym czasie oczekiwania szczególnie w nich zauważam przychodzącego Jezusa – zaznaczył ks. Robak.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć