Bp Jan Piotrowski: Każdy czwarty dziesiątek różańca ofiaruję za chorych i tych, którzy ich leczą

Każdy czwarty dziesiątek różańca ofiaruję za chorych i cierpiących oraz za tych, którzy ich leczą i się nimi opiekują - mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski w czasie Eucharystii kończącej Rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia.

Rekolekcje, które miały miejsce w Kościele Seminaryjnym Trójcy Świętej w Kielcach poprowadził w tym roku ks. dr Paweł Kurek, proboszcz parafii w Rachwałowicach.

W homilii ks. Kurek podkreślił, że ważnym, choć niełatwym krokiem jest zawierzyć swoje życie Panu Bogu. - Każdego dnia zawierzyć swoje trudności, radości, małżeństwo, kapłaństwo, pracę.  Ważne jest mieć tę świadomość, że nie jesteśmy sami, zawsze jest z nami Jezus Chrystus.  Modlitwa ma moc przemiany człowieka, ukierunkowania ku dobru – mówił.

Podkreślił, że ważnym zadaniem domowym jest wyznanie miłości Bogu, ale i członkom rodziny. - Oni tego potrzebują, na każdym kroku okradamy siebie z czasu do budowania relacji – stwierdził ks. Kurek.

Ksiądz rekolekcjonista wyraził również szacunek dla pracowników Służby Zdrowia. Zauważył, że cierpiący pacjenci potrzebują ludzi, którzy dostrzegają drugiego człowieka.