Bp Jan Piotrowski: Męczennicy czerpali siłę z Eucharystii

Dziś pierwszy piątek miesiąca – w diecezji kieleckiej czas duchowego i materialnego wsparcia dzieła misyjnego. To również wspomnienie św. Agata, męczennicy z trzeciego wieku. – Od wieków idą ludzie do Chrystusa, a wśród nich jest zacny zastęp męczenników, a więc tych uprzywilejowanych świadków – mówił podczas Mszy św. Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w Bazylice Katedralnej. Pasterz naszej diecezji przypomniał o znaczeniu Słowa Bożego.

– Dziś słyszymy głos Jezusa, zresztą jak podczas każdej Eucharystii i niezależnie od tego jak on wybrzmiewa to jest on pełny odkupieńczej miłości, która jak echo powtarza się w słowach „Przyjdźcie do mnie wszyscy”. Od wieków idą ludzie do Chrystusa, a wśród nich jest zacny zastęp męczenników, a więc tych uprzywilejowanych świadków wiary, jak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II, którzy nigdy nie cofają się dotarłszy do źródła prawdy, które jest w Bogu – tłumaczył biskup kielecki i dodał, skąd męczennicy brali siłę, by wykazać się prawdziwym heroizmem.

– Świadkowie, czyli męczennicy, czerpali siłę przede wszystkim z Eucharystii, a ta nie jest sprawowana we wszystkich miejscach, tak jak w naszym mieście, diecezji, Polsce, czy może nawet w Europie. Wciąż brakuje powołań. Tę misję wypełniają nasi misjonarze – kieleccy, Polscy, których jest około dwóch tysięcy. Polecamy ich, przez wstawiennictwo świętej Agaty Boskiemu Sercu Pana Jezusa – mówił biskup Jan Piotrowski.

Msza św. sprawowana była w intencji misji i misjonarzy, ale również za chorych, personel medyczny i wszystkich cierpiących z powodu koronawirusa, ale także za kobiety, które są udręczone, sponiewierane i nie mają szacunku w niektórych kręgach kulturowych.

tekst za: em.kielce.pl