Bp Jan Piotrowski modlił się w rocznicę 13 grudnia

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w 41. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczestniczyły w niej delegacje władz państwowych i samorządowych oraz poczty sztandarowe i przedstawiciele Solidarności.

Uroczystości rozpoczęły się 20 minut przed Eucharystią. Uczestnicy złożyli kwiaty przy tablicy Stanisława Raka na murze katedralnym. Następnie uczestniczyli w liturgii, którą sprawował Pasterz Kościoła Kieleckiego.

– Wydaje się, że historia stanu wojennego jest wystarczająco znana. Aczkolwiek pozwolę sobie powiedzieć, że skrywa w sobie jeszcze wiele partyjnych tajemnic. Nie trzeba być także bystrym obserwatorem świata i jego wydarzeń, aby zobaczyć, co się dzieje niemal w sercu Europy. Trwa ogromna wojna. Bo zapomniano, co było przed dziesięcioleciami – mówił biskup Jan Piotrowski.

Po zakończeniu Mszy św. delegacje władz państwowych, samorządowych oraz Solidarności złożyły kwiaty i znicze przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności zamordowanego przez komunistyczne służby.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć