Bp Jan Piotrowski modlił się za pracowników Służby Zdrowia

Niech posługa Służby Zdrowia zawsze będzie bezinteresowna, widząca przede wszystkim człowieka, a nie tylko jednostkę chorobową – mówił podczas Mszy św. w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników placówek medycznych Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, w Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

– Łączymy nasze intencje i modlimy się za chorych i cierpiących, a przede wszystkim za pracowników służby zdrowia. Każde ludzkie powołanie ma swoją misję do spełnienia. Pan Jezus posłał siedemdziesięciu dwóch, aby szli bezinteresownie, głosili dar Dobrej Nowiny, uzdrawiając chorych i cierpiących. Niech posługa służby zdrowia zawsze będzie bezinteresowna, widząca przede wszystkim człowieka, a nie tylko jednostkę chorobową. Sięgnijmy naszą wyobraźnią do tych wszystkich trudnych sytuacji spowodowanych złym stanem zdrowia i zagrożeniem życia – tłumaczył w swoim słowie wstępnym Pasterz Kościoła kieleckiego.

Przypomnijmy, że wspominany 18 października św. Łukasz jest autorem jednej z Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich. Był współpracownikiem św. Pawła. Jest patronem lekarzy i malarzy.

tekst za: em.kielce.pl