Bp Jan Piotrowski modlił się za rodziny i ich duszpasterstwo

– Małżeństwo chrześcijańskie i życie rodzinne spełniają ludzkie oczekiwania, jeśli są zakotwiczone w miłości Boga – mówił w Bazylice Katedralnej podczas rejonowego spotkania Duszpasterstwa Rodzin Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

We Mszy św. uczestniczyli zarówno kapłani odpowiedzialni za duszpasterstwo rodzin, jak i wierni świeccy.

Homilię wygłosił bp Jan Piotrowski. Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę jak wielką opieką Maryja otacza rodziny. – Jesteśmy w miejscu modlitwy, gdzie Maryja – Matka Jezusa ze szczególną miłością i wrażliwością prowadzi nas ku Jezusowi, bo przecież wszyscy znamy powiedzenie świętego Jana Pawła II – „przez Maryję do Jezusa”. Jej troska o Kościół, którego dzięki łasce Chrztu Świętego stanowimy istotną część, wyraża się w jej matczynej, dobrej i wciąż aktualnej radzie, niemniej ważnej, niż ta w Kanie Galilejskiej – uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie – tłumaczył bp Piotrowski.

– W społeczeństwach postmodernistycznych zanika prawdziwy obraz człowieka, małżeństwa i rodziny. Teoria gender znajduje nowe drogi rozwoju i swoich histerycznych wyznawców, przypominających rewolucjonistów każdej epoki. To co dobre chcą zniszczyć, zabić, okpić i wyrzucić z życia. Jednak tych wyznawców karawan ich życia nie dowiezie do prawdziwego szczęścia. Wozi on bowiem tylko umarłych i zmierza na cmentarz. Ten zaproponowany karawan obyczajowy i kulturowy jest tylko karawanem, ale nie wszyscy to dostrzegają. My jednak nie tracimy nadziei, bo w niej zostaliśmy zbawieni – dodał biskup kielecki.

Pasterz naszej diecezji zachęcił także do troski o rodzinę i jej życie.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego