Bp Jan Piotrowski modlił się za zmarłych kanoników

W intencji zmarłych kanoników modlili się biskupi diecezji kieleckiej oraz członkowie Kapitału Katedralnej. We wtorek, 8 listopada w ich intencji zostały odprawione nieszpory, czyli wieczorna modlitwa Kościoła oraz Msza św.

Nieszporom przewodniczył biskup Andrzej Kaleta, a Eucharystii biskup Jan Piotrowski. Homilię wygłosił ks. Mirosław Cisowski, proboszcz parafii św. Wojciecha w Kielcach.

– Jest rzeczą zbawienną modlić się za zmarłych. My to czynimy w tych dniach listopadowych, odwiedzając ich groby. To jest nasza powinność, abyśmy o nich pamiętali. Wielu z tych naszych poprzedników było gorliwymi kapłanami, tak jak błogosławiony ksiądz Józef Pawłowski – powiedział.

Zauważył również, że do kanoników najbardziej pasują słowa o starcach, którzy powinni być ludźmi trzeźwymi, statecznymi, roztropnymi, odznaczającymi się miłością i cierpliwością.

– Św. Paweł podając te wskazania i doradzając Tytusowi, aby napominał wierzących w Chrystusa, pokazuje, że powinien dać przykład swoimi czynami. Najlepszą motywacją do świętego życia i prawego nauczania jest fakt, że objawiła je łaska od Boga, w Jezusie. Powinniśmy się zastanowić, czy jako kapłani, którzy udzielając pouczeń, świadczymy o nich swoim życiem – dodał ks. Cisowski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Mirosława Cisowskiego