Bp Jan Piotrowski na Jasnej Górze: Wspierała nas modlitwa wielu wiernych

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w Kaplicy Cudownego Obrazu NMP w jasnogórskim sanktuarium. Eucharystia zakończyła 39. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

– Ewangeliczna sztafeta naszej pielgrzymki każdego dnia ubogacała się prawdą o Eucharystii jako Wielkiej Tajemnicy Wiary – mówił w homilii bp Piotrowski. – Jeśli dziś stajemy u stóp Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski, Matki Zawierzenia to tylko dlatego, że staramy się zrozumieć jej słowa wypowiedziane w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”. Ta dobra rada najlepszej z matek jest wciąż aktualna i zobowiązująca, a Jezus mówi nam: „Będziecie moimi świadkami” – tłumaczył biskup kielecki.

Biskup Jan Piotrowski zwrócił też uwagę na główny temat kieleckiej pielgrzymki. – Wspierała nas modlitwa tak wielu wiernych. Ewangeliczna sztafeta naszej pielgrzymki każdego dnia ubogacała się prawdą o Eucharystii jako wielkiej Tajemnicy Wiary. Podążając na Jasną Górę chcieliśmy głębiej zrozumieć obecność Pana Jezusa w Jego największym darze, jakim jest Eucharystia, a który On wspaniałomyślnie i bez obaw ofiarował Kościołowi jako wspólnocie wiary. Nie dał jej aniołom, ale kruchemu i słabemu człowiekowi – przypomniał pasterz naszej diecezji.

– Zawsze była z nami Maryja, bo ona jest wzorem pielgrzymującego Kościoła. Matka Jezusa pozwoliła by On, mocą Ducha Świętego, pod Jej sercem, ukształtował nowy dar życia – Jezusa, Bożego Syna. Od tej chwili stała się ona żywym tabernakulum, niosącym światu Jezusa Chrystusa – rzecz niepojęta, bowiem bez łaski wiary dla nikogo i nigdzie niezrozumiała – dodał bp Piotrowski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego