Bp Jan Piotrowski: Podejmijmy konkretne dzieła miłości

„Proszę kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, by szczególnie w tym dniu, we wspólnotach parafialnych, zanosili modlitwę za ludzi ubogich i podjęli konkretne dzieła miłości" – pisze bp Jan Piotrowski w komunikacie wystosowanym na Światowy Dzień Ubogich – na niedzielę 18 listopada.

Zachęca mieszkańców diecezji do włączenia się w akcję zainicjowaną przez diecezjalną Caritas. „Wypełniając Torby Miłosierdzia możemy podzielić się z potrzebującymi żywnością. Niech będzie to okazja do zainicjowania lub ożywienia działalności parafialnych zespołów Caritas” – pisze biskup, zapraszając zarazem do Kielce, na wspólne obchody Światowego Dnia Ubogich”.

W Kielcach w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej sprawowana będzie Eucharystia w intencji ludzi ubogich, następnie na kieleckim rynku Caritas przygotuje poczęstunek dla potrzebujących w Namiocie Miłosierdzia.

„Modlitwa we wspólnocie i dzielenie się posiłkiem niech będzie konkretnym wymiarem budowania chrześcijańskiej wspólnoty” – zachęca biskup kielecki.

Przypomina zarazem, że to z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzony jest w Kościele 2. Światowy Dzień Ubogich. Cytuje słowa papieża: „Koniecznym jest, aby ubodzy doświadczyli obecności braci i sióstr, którzy się o nich troszczą, a otwierając drzwi serca i życia dadzą odczuć, że są przyjaciółmi i rodziną”.

Z kolei Caritas kielecka zachęca duszpasterzy parafii, aby w niedzielę 18 listopada, podjęli w parafiach inicjatywy z tym związane, wprowadzili odpowiednią liturgię oraz do tego, aby uczestniczyć w obchodach diecezjalnych.

dziar
tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego