Bp Jan Piotrowski poświęcił stacje Drogi Krzyżowej w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski gościł w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Spotkanie na uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 wiązało się z poświęceniem nowej Drogi Krzyżowej w kaplicy Domu.

Razem z biskupem Eucharystię koncelebrowali także: ks. prałat dr Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, ks. dr Mariusz Rak – sekretarz księdza biskupa oraz ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Na początku uroczystości pani Aniela bardzo serdecznie powitała zacnego gościa, zapewniając o modlitwie za naszego Pasterza, o nowe powołania do Seminarium. Dostała pochwałę Księdza Biskupa, ze mogłaby być mówcą.

Ordynariusz Kielecki zaznaczył w homilii, że medytacja Jezusa i Jego ofiary z życia może pomóc wielu osobom w rozterkach i narzekaniu z powodu słabości, podeszłego wieku, niepełnosprawności, choroby, poczucia samotności i odrzucenia. Po homilii odbył się obrzęd poświęcenia pięknych ręcznie rzeźbionych, lipowych stacji na ścianach kaplicy.

Pani Zosia podziękowała za życzliwość i posługę Księdza Biskupa w imieniu zebranych oraz całej Rodziny Piekoszowskiej. Obiecała naszą modlitwę. Dodała, że w poszukiwaniu głębokiej wartości cierpienia i sensu życiasłuży od dłuższego czasu praktyka cotygodniowego wspólnego rozważania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa w każdy piątek.

Przed błogosławieństwem końcowym bp Jan Piotrowski podsumował nasze świętowanie słowami: „Nie do celebrytów należy świat, ale do ludzi, którzy kochają”.

Izabela