Bp Jan Piotrowski: W oczach Boga wszyscy jesteśmy potrzebującymi dziećmi

Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie, zrzeszające osoby z niepełnosprawnościami już po raz piętnasty zorganizowało świąteczne spotkanie. Mszy św. w kościele św. Wojciecha w Kielcach przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Prezes stowarzyszenia, Grzegorz Warowiec, przywitał zebranych, wyrażając radość ze spotkania. - Spotykamy się już piętnasty raz. Chcemy dziękować Panu Bogu za dar wspólnego spotykania się, wspólnych wyjazdów. Polecamy się w modlitwie, abyśmy wytrwali jeszcze wiele lat.

W homilii biskup Jan Piotrowski powiedział, że w oczach Boga wszyscy jesteśmy potrzebującymi dziećmi. - Potrzebujemy błogosławieństwa, opieki, miłości, nadziei i dobra. A do kościoła przychodzi ten, kto zechce, ten, kto może jeszcze wszystkiego nie rozumie, ale wie, że Bóg jest miłością.

Pasterz powiedział także o trwającym czasie adwentowego oczekiwania. - Adwent zaprasza nas, abyśmy odnowili nasze wnętrza. A robi to ten, kto słucha Bożego głosu, kto przyjmuje to Boże napomnienie.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewnił chór Politechniki Świętokrzyskiej, od lat współpracujący ze stowarzyszeniem. Prezes stowarzyszenia przekazał na ręce dyrygentki, Małgorzaty Banasińskiej-Barszcz dyplom, a także upominki dla chórzystów.

Dalsza część spotkania odbyła się w Domu Rzemiosła w Kielcach.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć