Bp Jan Piotrowski z wizytą wśród Polonii w Norwegii

W dniach 15-18 grudnia 2023 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski składa wizytę w placówce duszpasterskiej dla Polaków w Norwegii, gdzie posługuje ks. Krzysztof Przanowski. Biskupowi towarzyszy sekretarz ks. dr Mariusz Rak.

W sobotę, 16 grudnia w kościele Mariakirken w Stabekk została odprawiona Msza św. w intencji Polonii, której przewodniczył bp Jan Piotowski, a Eucharystię koncelebrowali miejscowi duszpasterze: ks. Krzysztof Przanowski oraz ks. Gerard Filak. We Mszy św. uczestniczyli m.in.: wicekonsul Andrzej Jach, przedstawiciele Polskiej Szkoły im. Bohaterów Narwiku przy Ambasadzie RP w Oslo, przedstawiciele Polskiej Szkoły Sobotniej im. Św. Jana Pawła II w Oslo, przedstawiciele Polskiej Szkoły Sobotniej im. Św. Stanisława Kostki w Drammen oraz wspólnota polonijna. Niektórzy przejechali wiele kilometrów, aby móc uczestniczyć w tej Mszę św.

Po Eucharystii wszyscy zebrani mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Księdzem Biskupem. Spotkanie przebiegało w uroczystej i miłej atmosferze.

Niedziela, 17 grudnia była również czasem bardzo intensywnej pracy duszpasterskiej wypełnionej spotkaniami z wiernymi oraz duszpasterzami. - Jesteśmy wdzięczni za to, że Ksiądz Biskup Jan Piotrowski znalazł dla nas czas tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, aby odwiedzić wspólnotę polonijną w Norwegii – mówią przedstawiciele parafii.

Ks. Krzysztof Przanowski, pochodzący z parafii Żarczyce, posługuje w Norwegii od 2020 r. Aktualnie opiekuje się wspólnotą polonijną przy Parafii w Stabekk oraz Hønefoss. Wcześniej pełnił posługę duszpasterską wśród Polonii w Irlandii.

xmhas