Bp Jan Piotrowski zainaugurował Nowennę Pompejańską w Biechowie

W kościele Wszystkich Świętych w Biechowie w głównym ołtarzu znajduje się obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Do końca nie jest znana historia jego przybycia do Biechowa. Nie ma też nazwiska malarza. Wiadomo, że go umieszczono w odbudowanym po zniszczeniach wojennych kościele. Przywieziono go z Krakowa.

W III Niedzielę Adwentu, 11 grudnia 2022 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski uroczyście dokonał inauguracji Nowenny do Matki Bożej Pompejańskiej. Odprawił Mszę św. w intencji parafian wraz z księżmi rodakami. W homilii przypomniał o kulcie Matki Bożej Pompejańskiej wspominając Jej wstawiennictwo u Boga i łaski jakie czciciele wypraszają u Boga.

Po Mszy św. odbyła się pierwsza Nowenna do wspomnianej Matki Bożej. Nowennę odprawił Ksiądz Proboszcz.

Przez cały rok będzie ta nowenna odprawiana w pierwsze soboty miesiąca.

Ks. Kajetan Burzyński
PROBOSZCZ PARAFII W BIECHOWIE