Bp Marian Florczyk na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej

W Kielcach rozpoczęły się XXXI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Był uroczysty przemarsz wszystkich uczestników przez Kielce i Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Przewodniczył jej Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

- Jest czas na grę, modlitwę oraz wspólną integrację, nie zabrakło nowych znajomości ale i odnowienia starych przyjaźni. Mimo wielu niewiadomych… jedno było pewne – Duch księdza Jana Bosko był wśród nas – mówili po uroczystym otwarciu organizatorzy XXXI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.

Rozgrywki, co jest rzeczą niejako naturalną, są prowadzone zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, ale także w swej warstwie ideowej nawiązują do ducha nowożytnego olimpizmu, z jego uniwersalnymi wartościami pokoju, wolności, godności, szacunku, przyjaźni, braterstwa, solidarności i fair play.

Uczestnicy tego wydarzenia, w sumie blisko 800 osób, rywalizują w takich dyscyplinach jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy.

Dorota Kułaga

>> Galeria zdjęć